W USA firma wypożyczająca samochody na minuty zawiesiła działalność z powodu licznych kradzieży

W USA, czyli w kraju gdzie narodziła się idea wypożyczania samochodów na minuty, branża ta przeżywa coraz większe trudności. Jedna z firm z Chicago ze względu na liczne kradzieże pojazdów, została zmuszona do zawieszenia działalności.

Fot. FORUM/ Kai Pfaffenbach

Rozwój technologii spopularyzował wypożyczanie samochodu na minutę, a liczba firm oferujących takie usługi gwałtownie zaczęła rosnąć. Jednak dziś część z tych biznesów przeżywa trudny okres, ze względu na liczne kradzieże aut. Jedna z firm z Chicago  Car2go  została zmuszona do zawieszenia swojej działalności przez kradzież 100 luksusowych aut.

Każdy firma świadcząca takie usługi, zabezpiecza pojazdy na swój własny sposób. Z reguły wykorzystywana jest technologia, która śledzi wszystkie samochody. Jednak w przypadku tej amerykańskiej firmy stało się coś nieoczekiwanego, bowiem wszystkie pojazdy zniknęły z mapy.

Oficjalnie można usłyszeć, że trwa dochodzenie w sprawie oszustwa – podano tylko informację, że aplikacja nie została zhakowana, a dane użytkowników są bezpieczne i nie doszło do żadnego wycieku.

Firma wspólnie z amerykańską policją próbuje znaleźć wszystkie luksusowe samochody. Wiadomo jednak, że do tej pory w ramach dochodzenia zatrzymano ponad 12 osób.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*