Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W USA gwałtownie wzrosła sprzedaż kuloodpornych plecaków

Coraz częstsze strzelaniny w amerykańskich szkołach przyczyniły się do powstania innowacyjnego pomysłu na biznes. W USA do sklepów trafiły plecaki kuloodporne, które mają ochronić dzieci w szkołach. Jednak ostatnie wydarzenia sprawiły, że sprzedaż wzrosła nawet o 300 proc. – informuje CNN.

Rośnie popularność plecaków kuloodpornych w USA; Fot. FORUM

Od początku roku w wyniku masowych strzelanin w USA śmierć poniosło 62 osoby. W większości przypadków te wydarzenia miały miejsce w szkołach. To też sprawia, że wielu rodziców obawia się puścić dzieci do szkoły.

Przed zbliżającym się rokiem szkolnym, wielu rodziców zdecydowało się na zakup kuloodpornego plecaka. Co więcej, stały się one również popularnym prezentem urodzinowym. Tak duży popyt sprawił, że wielu producentów może liczyć na niemałe zyski. Jak wskazuje CNN, w ostatnim czasie sprzedaż urosła nawet o 300 proc. Cena takiego plecaka waha się od 119,99 USD do 299,99 USD.

Przeczytaj! Niemka stworzyła innowacyjne spodenki, które ochronią kobiety przed gwałtem

Bardzo duże zainteresowanie można również zaobserwować w internecie. Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, fraza „bulletproof backpack” (z ang. plecak kuloodporny) stała się jedną z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarce Google w Stanach Zjednoczonych.

Jak wskazują producenci, plecaki świetnie radzą sobie z zatrzymywaniem kul wystrzeliwanych z broni krótkiej. Statystyki jednak pokazują, że coraz częściej napastnicy do sterroryzowania szkoły wybierają karabiny automatyczne lub strzelby. Jednak w przypadku większego kalibru nawet te plecaki nie ochronią dzieci.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.