Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W USA rośnie rynek start-upów. Dane najlepsze od lat

W Stanach Zjednoczonych przez pierwsze sześć miesięcy roku 2017 wzrosła liczba sprzedanych start-upów . Z danych przedstawionych w zestawieniu BizBuySell Insights Report liczba transakcji na rynku młodych, technologicznych firm była najwyższe od 2013 roku.

Źródło: BizBuySell Insights Report

Zgodnie z opublikowanym raportem BizBuySell Insights Report sprzedanych bądź kupionych start-upów w pierwszej połowie 2017 roku było 4902. Składało się na to 2 368 transakcji w  pierwszym kwartale oraz 2534 transakcji w drugim kwartale. Te wartości są najwyższe od 2013 roku. Na tak dobre wyniki, wpływ miała cała amerykańska gospodarka, która zaczęła rozwijać się coraz szybciej. Jednak w szczególności, największy wpływ miała reforma podatkowa oraz zmniejszenie regulacji – wymienia raport BizBuySell Insights Report.

Porównując drugi kwartał 2016 oraz drugi kwartał 2017 zauważalne jest znaczący przyrost wynoszący ponad 30 %. Jeżeli trend się utrzyma to można spodziewać się kolejnych rekordów w kolejnym kwartale. Przeciętny start-up który został kupiony bądź sprzedany w drugim kwartale 2017 roku charakteryzował się ceną transakcyjną na poziomie $ 507 865. Oznacza to również wzrost o 11,2 % względem ubiegłego roku.

Przeciętny czas od momentu rozpoczęcia wstępnych rozmów do podpisania ostatecznej umowy jest jednak dość długi. Wynosił on około 146 dni. W 2016 roku przeciętny czas  sprzedaży wynosił około 171 dni. Zatem można mówić śmiało o przyśpieszeniu tego procesu.

O jednej z takich transakcji pisaliśmy na portalu MamBiznes.pl w artykule „Google kupiło start-up, który telefonem zmierzy poziom hemoglobiny

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.