W Nowej Zelandii powstał unikalny rower wodny

Nowe technologie i sport od dawna idą ze sobą w parze. Swój kawałek rosnącego rynku próbują zdobyć pomysłodawcy roweru Manta5.  

Foto: Manta5.com

Manta5 to rower wodny zasilany energią elektryczną, która powstaje w wyniku pedałowania. Dzięki temu można przemierzać jeziora, rzeki, morza i oceany osiągając prędkość do 19 kilometrów na godzinę.  Pojazd posiada wiele funkcji zwiększających przyjemność z prowadzenia takiego pojazdu. Zapewnia także dużą stabilność, dzięki czemu jest w stanie oprzeć się dużym falom. Celem twórców urządzenia od początku nie była to tylko funkcja rekreacyjna. Rower ma także służyć do uprawiania  sportów ekstremalnych. Dodatkową zaletą innowacyjnego produktu jest jego waga, która wynosi  zaledwie 20 kg.

Twórcami tej technologii są dwaj Nowozelandczycy Guy Howard-Willis i Roland Alonzo. Pomysł zrodził się w 2010 roku, ale dopiero teraz finalizowane są prace nad wprowadzeniem go na rynek. Produkt będzie dostępny w przedsprzedaży od początku przyszłego roku. Właściciele marki już zapowiedzieli, że sprzedaż prowadzona będzie w wielu krajach. Mimo, iż produkt nie jest jeszcze dostępny to jego pomysłodawcy osiągają już pierwsze sukcesy. Manta5 uzyskała pierwsze miejsce w konkursie New Zeland Best Design Awards 2017. Poznaj inne ciekawe pomysły na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*