Wakacyjne pomysły na biznes

Pomysł to podstawa każdego biznesu, a okres letni daje dużo nowych możliwości. Dlatego warto przyjrzeć się najciekawszym pomysłom, które dziś odnoszą sukcesy. Oto przegląd interesujących pomysłów na biznes, które można zrealizować w miesiącach letnich.

Beach Bar

Beach Bar w Hamburgu, Fot. FORUM/ 68images

Nadchodzi okres letni, a wraz z nim wysokie temperatury i duża ilość czasu wolnego. To przyczynia się do powstawania miejsc, w których mieszkańcy miast mogą przyjść i odpocząć sobie w letnie wieczory. Pod parasolami, na leżakach i piasku można przez chwilę poczuć się jak na wakacjach, często nawet  centrum miasta.

Beach Bary są niezwykle popularne w USA. Jednak również w Polsce liczba takich miejsc stale rośnie. Kuszą one nie tylko piękną scenerią, ale też dużym wyborem regionalnych piw, drinków, kartą win i przekąskami.

Food Truck

Foto: 10best.com

Według różnych szacunków w Polsce działa 1300-1500 food trucków oferujących swoim klientom najróżniejszą kuchnię. Jednak co roku przybywa również wiele nowych pojazdów, a także wielbicieli szybkiego jedzenia serwowanego z ciężarówki. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że to wymagający i uzależniony od pogody biznes. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak założyć własny food truck przeczytasz tutaj.

Opiekunka mieszkania

Czas letni to czas wakacyjnych wyjazdów. Jednak część osób zastanawia się co zrobić z pozostawionymi roślinami czy też ze zwierzętami? Rozwiązaniem może być osoba, która zaopiekuje się mieszkaniem. Jest to pomysł na biznes praktycznie dla każdego, do obowiązków takiej osoby może być bieżące podlewanie roślin, sprzątanie mieszkania. Ponadto taka osoba może zostać poproszona o zatroszczenie się o pozostawione zwierzęta. W tym ostatnim wypadku, jeśli ktoś jest miłośnikiem zwierząt może założyć własny hotel dla zwierząt. Jak to zrobić przeczytasz tutaj.

Zostań nauczycielem

Fot. YAY Foto/ Farina6000

Wydawać by się mogło, że wakacje to okres wolny od nauki. Nic bardziej mylnego. Gdy kończą się obowiązki szkolne pojawia się bardzo dużo czasu, na to aby zdobywać zupełnie nową wiedzę. Z resztą w tym czasie uczą się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jest to idealny pomysł dla licealistów, ale również studentów, którzy znają np. języki obce. Więcej pomysłów na studencki biznes znajdziesz tutaj.

Przewodnik wycieczek

Fot. YAY Foto/ dolgachov

Jest to idealny pomysł na biznes dla osób pasjonujących się historią, turystyką swojego regionu. Od czasu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej zawód przewodnika nie wymaga już zdawania specjalnego egzaminu. Dzięki czemu każdy może oprowadzać turystów po swoim regionie, nie posiadając specjalnych pozwoleń.

W sezonie wakacyjnym jest bardzo duże zainteresowanie przewodnikami, zwłaszcza w dużych miastach. Zaletą przy takim biznesie jest nie tylko znajomość historii miasta, ale również języków obcych.

Urządzenie pozwalające na diagnostykę auta

Fot. Kickstarter

Wraz z rozwojem technologii, nowoczesne auta są w stanie same się zdiagnozować, poinformować o pewnych zachowaniach kierowców itp. Jednak nie każdego jest stać na innowacyjny samochód. To właśnie dla takich osób amerykański start-up stworzył „Kiwi 4”.

Łącząc się z portem OBD pojazdu, urządzenie natychmiast dostarczy informacji dotyczących zużycia paliwa, zachowań kierowców, diagnostyki silnika i wielu innych. Użytkownicy mogą przeglądać szczegółowe informacje na smartfonie. Dzięki temu można wcześniej wykryć nieprawidłowości.

„Kiwi 4” zapewnia również możliwości łączenia się z innymi urządzeniami zlokalizowanymi w  domu. Innowacja może być używane w każdym pojeździe wyprodukowanym po 1 stycznia 1996 roku. Poznaj także inne niezwykłe pomysły na biznes.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl inne pomysły na biznes

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*