Ranking kont firmowych

W Warszawie ruszają szkolenia dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy oraz osoby z Warszawy z pomysł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mają szansę na otrzymanie solidnej dawki wiedzy biznesowej. W ramach kolejnej edycji projektu #Academy_Smolna, zrealizowane zostanie ponad 600 godzin doradztwa, 150 godzin mentoringu i 60 godzin warsztatów biznesowych. Spotkania wspierające rozwój przedsiębiorczości w stolicy będą odbywać się w każdą środę i czwartek od marca do grudnia 2019 roku. Projekt prowadzony jest przez Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Wykonawcą projektu jest Fundacja „Inkubator Technologiczny”.

Fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

Jako miasto realizujemy wiele projektów dających początkującym przedsiębiorcom możliwość rozszerzenia kompetencji biznesowych. Zauważyliśmy, że na początkowym etapie rozwoju przedsiębiorcom brakuje nie tylko niezbędnej wiedzy, ale też wsparcia i motywacji w prowadzeniu firmy. Biorąc udział w projekcie #Academy_Smolna, otrzymują wsparcie na każdym etapie, ucząc się zarządzania od ekspertów  z wieloletnim stażem. Zależało nam na tym, aby młody biznes, który odwiedzi Centrum Przedsiębiorczości Smolna i weźmie udział w tym programie, mógł czerpać z wiedzy i doświadczenia mentorów i doradców   – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W ramach cotygodniowych spotkań Warszawa pragnie rozwijać przedsiębiorczość, służąc wsparciem i radą wszystkim zainteresowanym otwarciem własnej działalności gospodarczej.

W każdą środę początkujący przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z doradztwa biznesowego. To szansa na stworzenie pod okiem ekspertów modelu biznesowego, biznesplanu oraz omówienie strategii sprzedaży, zarządzania zespołem czy promocji. Natomiast w każdy czwartek uczestnicy otrzymają możliwość rozwijania swoich wątpliwości na temat prawa i księgowości w firmie. Co więcej, dla warszawskich przedsiębiorców przygotowano także warsztaty biznesowe, których celem jest zaszczepienie w uczestnikach innowacyjnego podejścia do tworzenia usług i produktów. Z kolei na 15 najbardziej zaangażowanych uczestników spotkań i warsztatów oczekuje zaproszenie na 6-miesięczny indywidualny mentoring.

#Academy_Smolna pomaga początkującym przedsiębiorcom w uniknięciu  błędów i maksymalizuje szanse na sukces w biznesie. Dlatego cieszymy się, że wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa realizujemy już trzecią edycję tego projektu. – dodał Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji „Inkubator Technologiczny” i Youth Business Poland.

#Academy_Smolna to projekt finansowany przez m.st.  Warszawa.

Zarówno doradztwo, jak i szkolenia będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4 i potrwają do grudnia 2019 r. Ich terminy dostępne będą na stronie: www.firma.um.warszawa.pl, przez którą będzie można zgłosić swój udział.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.