Warszawski edCAMP wyłonił kolejne innowacyjne pomysły

W sobotę 12.05.2018 w siedzibie Edge One Solutions – spółki specjalizującej się  w consultingu i outsourcingu IT, pomysłodawcy i założyciela akceleratora – odbył się kolejny edCAMP, trzecie w historii akceleratora eduLAB autorskie wydarzenie dla twórców startupów. Jego celem było wyłonienie najbardziej nowatorskich pomysłów na rozwiązanie problemów technologicznych uczelni wyższych i placówek naukowych. Uroczystego otwarcia wydarzenia, w imieniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dokonał Bartosz Konopacki.

Fot. Materiały prasowe

Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się 19 zespołów, łącznie około 40 osób – które rywalizowały o główną nagrodę, czyli udział w projekcie eduLAB. W ciągu 12 godzin zespoły wspierane przez mentorów biznesowych przygotowywały koncepcje rozwiązań technologicznych i informatycznych dla edukacji.

Zespoły pracowały bardzo intensywnie, walcząc o główną nagrodę, udział w projekcie eduLAB, gwarantujący możliwość urzeczywistnienia pomysłu, dzięki dostępowi do wiedzy, technologii oraz finansowaniu rozwoju własnego produktu, sięgającemu nawet 1 000 000 zł i obejmującemu także pensje dla członków zespołu projektowego.

„Wszystkie zespoły pracowały bardzo intensywnie i z dużym zaangażowaniem korzystały z mentoringu, który wiązał się z twórczą krytyką– mówi Maks Stempniewicz Program Manager, Microsoft for Startups, Central and Eastern Europe, mentor eduLAB. – Zespoły przyjmowały z dużą otwartością wszystkie krytyczne uwagi i uwzględniały je w swoich działaniach. Trzymam kciuki za wszystkich i mam wielką nadzieję, że zwycięzcy wykorzystają okazję, jaką otrzymały od eduLAB , żeby rozwinąć swoje umiejętności, poprawić produkty i skutecznie wdrożyć je w edukacji.”

ZWYCIĘZCY

Pierwszą nagrodę, czek na preakcelerację, czyli wejście do etapu przygotowującego do rozmowy inwestycyjnej i stworzenia niezbędnej dokumentacji zdobyła drużyna, która opracowała rozwiązanie o nazwie „KIDOS”. Przyznano także dwa wyróżnienia dla zespołów, które przygotowały rozwiązania o nazwach DARKAN i ML-WAF.  Rozwiązania wybrane podczas edCAMPu mają szansę przejść do kolejnej fazy – eduLAB Academy, gdzie otrzymają maksymalne wsparcie w realizacji projektów. Na tym etapie zespoły będą nie tylko tworzyć swoje produkty, ale także przygotowywać się do prowadzenia własnego biznesu w przyszłości.

„Nasz akcelerator to kompleksowa oferta akceleracji, co oznacza kompleksowe wsparcie innowatorów na każdym etapie prac.  Zapewniamy wszystko, co potrzebne, a więc m.in. sprzęt, oprogramowanie, niezbędne szkolenia i monitoring biznesowy. Dostarczamy także wsparcie technologiczne ze strony ekspertów z Edge One Solutions” – mówi Judyta Węgłowska, mentor technologiczny eduLAB.

PIĄTA RUNDA AKCELERACJI

Koncepcja funkcjonowania akceleratora eduLAB oparta jest na trzech filarach. Pierwszy to zdefiniowanie potrzeb placówek edukacyjnych, drugi zakłada znalezienie odpowiadających na nie pomysłów/rozwiązań, ostatni to akceleracja i wypracowanie gotowych produktów. Co więcej, jedną z głównych zasad tej inicjatywy jest stworzenie projektów, które będą mogły mieć szersze zastosowanie (tzw. dual use) w innych sektorach.

„Z uwagą i uznaniem przyglądamy się projektom realizowanym w ramach akceleratora eduLAB. Młodzi programiści otrzymują tutaj szansę na rozwój swoich umiejętności, a ich ambitne pomysły nabierają biznesowego kształtu. To ważny sygnał dla rynku innowacji, bo tego typu inicjatywy są wskazówką jak rozwijać innowacyjne spółki w oparciu o najlepsze praktyki” – mówi Bartosz Konopacki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Projekt eduLAB rozpoczął działalność z początku 2017 roku, a czas jego działania zaplanowany jest na 36 miesięcy. W ramach funkcjonowania akceleratora przeprowadzonych zostanie co najmniej 6 rund akceleracji, które łącznie wypracują minimum 13 gotowych do wdrożenia rozwiązań. W ramach wszystkich rund akceleracji powstanie co najmniej 6 spółek, które będą mogły kontynuować rozwój wypracowanego produktu i wprowadzić go na rynek, stając się tym samym pionierami Education Technologies w Polsce. Obecnie prowadzony jest nabór pomysłów do piątej rundy akceleracji. Przyjmowanie kart pomysłów potrwa do 30.06.2018.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*