Co warto zrobić zaraz po założeniu działalności gospodarczej? (materiał partnera)

Własna firma to duży komfort pracy, choć jest to również zupełnie inny styl działalności niż w przypadku klasycznej pracy na etacie. Wymaga on od przedsiębiorcy wiele samozaparcia oraz stałego poszerzania kontaktów, aby móc dotrzeć do coraz większej liczby klientów. Pierwsze miesiące po rejestracji działalności powinny być skupione na jej rozwoju, niestety w praktyce często jest to czas największych problemów. Co może nas wówczas spotkać i jak poradzić sobie ze wszystkimi wymogami formalnymi?

Własna działalność – niezbędne wnioski

Do otworzenia własnej firmy wystarczy uzupełnienie odpowiedniego wniosku, który jest dostępny w serwisie iPKO. Po jego wypełnieniu za pośrednictwem platformy, gotowy dokument możesz przesłać bezpośrednio do urzędu. Jest to jedna z najszybszych metod przybliżających cię do prowadzenia własnego biznesu. PKO Bank Polski oferuje dodatkowo swoim klientom rzeczową pomoc konsultantów, którzy odpowiedzą na każde pytanie dotyczące wniosku. Co więcej, przy rejestracji firmy bank otwiera dla ciebie specjalne konto biznesowe, które jest niezwykle przydatne podczas prowadzenia działalności.

Rachunek biznesowy

Brak konta firmowego zaraz po otworzeniu działalności może prowadzić do szeregu problemów. Chociaż przelewy do ZUS i US możesz wykonywać ze swojego konta prywatnego, firmowy rachunek bankowy to najlepszy sposób na kontrolę wpływów i wydatków przedsiębiorstwa. Dzięki specjalnej ofercie PKO Banku Polskiego konto otworzysz za darmo i przez 6 pierwszych miesięcy będzie ono bezpłatne. Dodatkowo w prezencie od banku otrzymasz na zawsze darmowe przelewy w IKO, co jest zdecydowanie jednym z największych atutów.

Konto z kartą wielowalutową

Jako klient biznesowy PKO Banku Polskiego, oprócz otwarcia samego konta masz również możliwość wyboru karty dopasowanej do twoich potrzeb. Możesz zdecydować się na jedną spośród kart kredytowych oraz debetowych od rożnych dostawców. Godna polecenia jest karta wielowalutowa, którą możesz wygodnie zarządzać za pośrednictwem serwisu iPKO. Dzięki niej zrealizujesz transakcje w kraju oraz zagranicą bez przewalutowania. Karta walutowa może służyć do obsługi twojego głównego rachunku, jak również do dodatkowych rachunków w aż 21 walutach. To świetny wybór w przypadku osób, które dużo podróżują po świecie lub mają kontrahentów w wielu krajach.

Nowa rutyna

Jeśli otworzyłeś własną działalność gospodarczą, musisz przyzwyczaić się do tego, że od teraz jesteś odpowiedzialny za opłacanie różnych składek. W przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników, przelew do ZUS powinien być wykonany przed 10 dniem każdego miesiąca, a do US – do 20 dnia każdego miesiąca. Chociaż ta rutyna powinna wejść ci w nawyk, na początku będziesz potrzebować trochę czasu, by się do niej przyzwyczaić. Z pomocą może przyjść Asystent Firmowy – czyli usługa obejmująca m.in. przypomnienia o nadchodzących płatnościach.

Wątpliwości związane z funkcjonowaniem firmy

Oprócz oferty własnej PKO Bank Polski umożliwia skorzystanie z szerokiej gamy usług partnerów banku. Korzystając z nich za pośrednictwem strony PKO, możesz liczyć na atrakcyjne upusty. Jedną z propozycji są specjalistyczne porady prawne realizowane przez portal Tu Prawnik. Decydując się na tę ofertę, możesz skorzystać z fachowej pomocy doświadczonego prawnika, z którym odbędziesz rozmowę telefoniczną lub spotkasz się poprzez wideokonferencję.

Materiał partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*