Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

2 tysiące klientów Sky Club już w Polsce

Urząd Marszałkowski poinformował, że udało się sprowadzić do Polski około 2 tysięcy turystów z firmy Sky Club. Poza granicami kraju pozostaje około 2 tysięcy klientów upadłego biura.

Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego podkreślił, że najwięcej turystów Sky Clubu przebywa w Egipcie, Hiszpanii czy Maroku. W tym ostatnim kraju część turystów miała problemy z opuszczeniem hoteli – ze względu na brak opłat za ich pobyt. W takiej sytuacji pozostaje nadal 160 osób, które nie mogą opuścić swych hoteli. Podobna sytuacja była w Egipcie, gdzie część turystów miała problemy z opuszczeniem miejsca pobytu. Jednocześnie, Urząd zapowiedział, że podstawowym obowiązkiem władz jest jak najszybsze sprowadzenie ich do kraju.

Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego zgłosił prokuraturze doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Sky Club. Tłumacząc tę decyzję Adam Struzik powiedział, że firma ta działała na niekorzyść swych klientów i wprowadzenie ich w błąd co nosi znamiona przestępstwa. Poinformował także, że jeszcze 2 lipca przedstawiciele Sky Clubu zapewniali, że mają środki do zapewnienia dalszego działania biura, a klientom nic nie grozi. Przedstawiciele Urzędu poinformowali także, że Sky Club, poza przesłaniem listy swych klientów, nie uczestniczy w pomocy polskim turystom.

Z najnowszych informacji wynika, że ponad 19 tysięcy osób nie wyjechało na wycieczki ze Sky Clubem. Te osoby wpłaciły na konto biura ponad 30 milionów złotych na poczet wakacji. Adam Struzik zapowiedział, że poszkodowani obywatele mają dużo czasu na zgłoszenie swych roszczeń, jednak należy pamiętać, że wypłacanie pieniędzy będzie rozciągnięte w czasie. Do tej pory około 300 osób złożyło swe roszczenia.

Zarząd Sky Clubu informował, że bankructwo firmy spowodowane jest długami przejętej Triady. Jak wyjaśniają, Sky-Club musi zapłacić wierzytelności firmy, którą Sky-Club przejął w zeszłym roku. Firma poinformowała, że gwarancje ubezpieczeniowe biura wynoszą 25 milionów złotych. Pieniądze mają pokryć koszt sprowadzenia poszkodowanych turystów do Polski, jak i zabezpieczyć roszczenia tych, którzy za wakacje zapłacili, a na nie nie pojadą.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.