20 najdroższych domen na świecie w roku 2016

Ubiegły rok na rynku domen obfitował w transakcje opiewające na imponujące kwoty. Właściciela zmieniły takie adresy jak Broker.com, Rate.com, czy What.com. Za 20 najdroższych domen na świecie inwestorzy zapłacili łącznie ponad 16 mln dolarów.

Najwyższą kwotę zapłacono za domenę HG.com. Do transakcji doszło w listopadzie, a pochodzący z Chin nowy właściciel wyłożył kwotę 3,77 mln dolarów.  Za liderem zestawienia znajduje się wrześniowa sprzedaż adresu Vivo.com za 2,1 mln dolarów. Ostatnie miejsce na podium przypadło transakcji dotyczącej domeny Jade.com. Adres zmienił właściciela za kwotę 1,25 mln dolarów.  O 50 tys. dolarów mnie zapłacono za domenę LA.com i była to ostatnia na liście transakcja przekraczająca milion dolarów. Z kolei adres TP.com znalazł nabywcę za kwotę 929 tys. dolarów. Za niewiele mniej bo 900 tys. dolarów została sprzedana domena YK.com. Pierwszą dziesiątkę najdroższych domen roku 2016 zamyka sprzedaż domeny DA.com za kwotę 650 tys. dolarów.

źródło: opracowanie własne na podst. Domain Journal

W sierpniu właściciela zmienił  adres Wave.com. Kupujący zapłacił za czteroliterową domenę 4220 tys. dolarów. Miesiąc wcześniej miała miejsca transakcja dotycząca adresu Promotion.com.  Domena została przejęta za kwotę 315 tys. dolarów. Z kolei w listopadzie miała miejsce sprzedaż adresu What.com. Nowy właściciel zdecydował się zapłacić za nazwę 251 tys. dolarów. Listę 20 największych transakcji ubiegłego roku zamyka wrześniowa sprzedaż BabyGames.com za 250 tys. dolarów. 

– Polski „król domen” sprzedał domenę za ponad 56 000 zł

– Kupił domenę za 400 tys. dolarów przez pomyłkę

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*