250 tys. zł dotacji i wsparcie dla pomysłodawcy. Znamy listę inkubatorów

250 tys. zł na projekt, który pomysłodawca realizował będzie ze wsparciem dużej firmy to podstawowe założenie programu Scale Up.  Autorzy technologicznych pomysłów dziś poznali inkubatory, które będą wyławiać najciekawsze projekty.


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w czerwcu ogłosiła konkurs, w ramach którego miały zostać  wybrane inkubatory realizujące Scale Up. Nabór zakończył się 15 września, a dziś poznaliśmy listę podmiotów, które zajmą się realizację pilotażowego programu dla startupów. To te podmioty będą organizowały nabory projektów, dokonywały selekcji, prowadziły etap inkubacji i wspierały młodego przedsiębiorcę we współpracy ze spółką skarbu państwa lub innym dużym przedsiębiorstwem.

Program Scale Up Scale UP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych przedsiębiorstw – czytamy na stronach PARP. W sumie inkubatory zostaną zasilone kwotą blisko 58 mln zł. Pulę środków zwiększono z planowanych 35 mln zł z powodu dużego zainteresowania. W efekcie nie 6 a 10 podmiotów znalazło się na liście wyłonionej przez PARP. Na realizację programów akceleracyjnych dla młodych firm mają 15 miesięcy od momentu podpisania umowy z PARP.

Scale Up to pilotażowa inicjatywa dla startupów, które pod okiem dużych firm oraz inwestorów będą uczestniczyły w programach akceleracyjnych. Silny nacisk położony jest właśnie na współpracę autora pomysłu z dużym podmiotem, z którym można wypracować synergie i najlepsze rynkowe rozwiązania. Koncepcja zakłada udzielenie wybranym startupom zarówno wsparcia finansowego, jak i dostęp do mentorów, którzy będą się dzielić wiedzą ze wszystkich dziedzin niezbędnych przy prowadzeniu biznesu. Pojedynczy projekt może uzyskać dotację w kwocie 250 tys. zł. Poszukiwane są przede wszystkim spółki z takich obszarów jak: Internet, biotechnologia, energetyka, chemia, robotyka. Przeczytaj więcej o programie Scale Up.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*