65 000 zł za najdroższe domeny miesiąca

W kwietniu na rynku domen nie brakowało interesujących transakcji. Właściciela zmieniły takie adresy jak: prywatki.pl, acebook.pl czy nowysamochod.pl, który był najdroższą domeną miesiąca. Za 20 najdroższych adresów kwietnia zapłacono łącznie 64 869 zł.

Na taki wynik w połowie zapracowała sprzedaż za kwotę 30 750 zł domeny nowysamochod.pl. Do transakcji doszło za pośrednictwem platformy Premium.pl. Pod domeną aktualnie nie został jeszcze uruchomiony żaden projekt. Za liderem zestawienia uplasowała się sprzedaż adresu opalanienatryskowe.pl. Sprzedana za 4059 zł domena znalazła nabywcę poprzez witrynę Aftermarket.pl kojarzącą posiadaczy domen z kupującymi. Nowy właściciel już uruchomił pod adresem branżową stronę internetową. Ostatnie miejsce na podium kwietniowego zestawienia przypadło sprzedaży domeny duet.pl. Strony transakcji uzgodniły cenę na poziomie 3850 zł.

Tuż za pierwszą trójka uplasowała się sprzedaż adresu heliosnet.pl za kwotę 3000 zł. Do transakcji doszło za pośrednictwem serwisu Dropped.pl. Domena została przekierowana na witrynę helios.pl. Z kolei pod adresem bramapoznania.pl uruchomiony został serwis informujący o inicjatywie organizowanej w stolicy Wielkopolski. Nowy właściciel wyłożył za domenę 2000 zł. Taką samą kwotę zapłacił nabywca adresu czeresnia.pl. Po wpisaniu domeny w przeglądarce użytkownika wita serwis Ekologia.pl. Co ciekawe, także sprzedany w kwietniu adres szkoleniaonline.pl przekierowuje do portalu Ekologia.pl. Nowy właściciel zapłacił za adres 1300 zł. 

źródło: opracowanie własne na podstawie: notowanie.pl, cenydomen.pl, di.pl

Nabywca adresu filantrop.pl zgodził się zapłacić kwotę 1255 zł. Kupiec już wystawił adres ponownie na sprzedaż oczekując ceny 5000 zł. Acebook.pl – literówka popularnego serwisu znalazła nabywcę za kwotę 1250 zł. Pierwszą dzwudziestkę zestawienia zamykają trzy transakcje opiewające na kwotę 1000 zł. Taką cenę zapłacili kupujący adresy: dentalmed.pl, masaztantryczny.pl, oinpharma.pl.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Avatar

Tomek

5 maja 2014 Odpowiedz

Gdzie wystawiać domeny na sprzedaż?

Avatar

Bodzio

6 maja 2014 Odpowiedz

domene .pl najlepiej na naszym rynku sprzedaz na profesjonalnych platformach – polecam najlepszych:

aftermarket.pl
premium.pl

Avatar

Inex

9 maja 2014 Odpowiedz

premium.pl chyba najlepsze. sporo kupujacych

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*