Ranking kont firmowych

7,6 mln Polaków rozliczy się PIT przez internet

Coraz chętniej rozliczamy się z fiskusem przez internet. W tym roku zrobi to blisko 7,6 mln Polaków, czyli blisko 40 procent podatników – wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

Rok temu takie plany miało niecałe 30 procent. PIT drogą internetową złożyło wtedy 5 milionów 200 tysięcy osób.

Mimo deklaracji większości z nas, że wypełnienie formularza nie sprawia nam większych trudności, co drugi z nas zleca przygotowanie rozliczenia innej osobie. 41% podatników oświadcza, że skorzysta z ulg podatkowych, a 75 procent – że przekaże 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Z badania KPMG wynika, że prawie 2/3 Polaków samodzielnie rozliczających się z fiskusem skorzysta z programów komputerowych lub aplikacji e-deklaracje.

Badanie zostało przeprowadzone metodą wywiadu telefonicznego CATI między 27. a 29. marca na reprezentatywnej grupie 1004 Polaków. Realizację wywiadów oraz dobór respondentów do próby zapewniła firma badawcza Norstat.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/K.P./to/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.