Bezpłatne szkolenia ze sporządzania biznesplanu

Wykrzesać z młodych ludzi ze świata akademickiego ducha przedsiębiorczości, kreatywności i rywalizacji – to nieformalny cel projektu EFS „Start dla innowacyjnych firm II” Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i firmy Atfin. Ten formalny to ABC zakładania i prowadzenia firmy. Kryzys i rosnące bezrobocie to dobry moment, by chwycić za ster kariery i założyć innowacyjny biznes.

Uczelnia ma know how, jak za darmo kształcić przedsiębiorców. Uczestnicy poprzednich projektów WSFiZ na dobre zadomowili się w mazowieckim biznesie. Wielu prowadzi firmy, zatrudnia pracowników, nieźle zarabia. Realizują pasje i skrywane marzenia. Tym razem rozpychania się łokciami w twardym świecie innowacyjnego biznesu szkoła nauczy studentów, absolwentów, naukowców i doktorantów. W tym kobiety i osoby niepełnosprawne.

Chociaż w programie dużo wiedzy biznesowej z prawa, finansów i marketingu, to wisienką na torcie jednak jest coś innego. – Wiedza typowo biznesowa to wiedza użytkowa, a więc o krótkim terminie przydatności – uważa Sylwia Jabłońska-Kempny, Dyrektor Działu Projektów Europejskich WSFiZ. – My chcemy wyposażyć uczestników – niezbędnik młodego przedsiębiorcy’, który szybko zaprocentuje: kreatywność, twórcze myślenie, motywację, proinnowacyjną postawę. Tak wysoko oprocentowanej lokaty nie ma na rynku – przekonuje Jabłońska-Kempny.

I rzeczywiście. Program jest naszpikowany zajęciami przekazującymi uniwersalne umiejętności. Dużym zaskoczeniem może być doradztwo ekspertów „w cztery oczy”. – Nie ma większej satysfakcji dla organizatora projektu unijnego niż ta, kiedy idzie ulicą i widzi szyld firmy, którą ktoś rozkręcił bo wziął udział w projekcie EFS – podsumowuje Jabłońska-Kempny.

Szczegóły na temat projektu i rekrutacji na stronie internetowej: www.innowacyjnefirmy.vizja.pl.

/WSFiZ

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*