Blog Niezgrani.pl został sprzedany

Any7 – spółka z portfolio funduszu IQ Partners dokonała akwizycji bloga Niezgrani.pl. Zakupiony serwis skierowany jest do miłośników gier  komputerowych, konsolowych, mobilnych oraz społecznościowych.

Blog Niezgrani.pl zadebiutował w sieci w lutym 2010 roku. Pomysłodawcami serwisu są: Jakub Tepper i Beniamin Durski, którym w krótkim czasie udało się zdobyć grono stałych czytelników. – Widzimy, że istnieje silne zapotrzebowanie na stronę o rozrywce elektronicznej w szerszym ujęciu, dla zupełnie nowych graczy gustujących w tego typu zabawie od niedawna. Nie oznacza to zerwanie z dotychczasową grupą – będziemy patrzeć znacznie szerzej na rynek i odpowiadać na jego potrzeby – mówi Jakub Tepper.

Notowany na NewConnect fundusz IQ Partners zainwestował w projekt any7 w lipcu ubiegłego roku. Wejście kapitałowe odbyło się za pośrednictwem wehikułu inwestycyjnego Ventures Hub.  Any7 rozwija  platformę cyfrowej dystrybucji (digital content). Za pośrednictwem serwisu inmudo.com prowadzi  także sprzedaż kluczy do gier wideo oraz programów. Drugim ważnym elementem działalności spółki jest rozwój silnika partycypacyjnego (gamifikacyjnego) wykorzystującego mechanikę z gier komputerowych i będącego unikalnym rozwiązaniem na polskim rynku. Głównymi odbiorcami silnika są wydawcy, serwisy social media, systemy e-learningowe oraz rynek e-commerce. W portfolio IQ Partners znajdują się takie projekty jak: Antyweb.pl, Nooobs.pl czy Chinese2know.com.

Przejęcie bloga ma pomóc w realizacji strategii spółki, która zakłada rozwój serwisów i usług o tematyce gier. Kierownictwo any7 przyznało, że wcześniej rozważany był wariant budowy od podstaw nowego portalu, ale ostatecznie podjęto decyzję o zakupie bloga, który miesięcznie odwiedza 20 tys. unikalnych użytkowników.

– Kolejny serwis w rękach Allegro

– Sklep Highclass.pl sprzedany

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*