Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Co z tą koncesją radiową?

Jestem w trakcie zakładania własnej firmy, której celem będzie sprzedaż detaliczna sprzętu komputerowego w Internecie z siedzibą w miejscu zamieszkania. Ponadto chcę działać jako ISP. Wiem, że za używanie sieci radiowej w paśmie 2,4GHz będę musiał zapłacić 1900 zł koncesji dla URTiP. Czy będę musiał ponieść jakieś dodatkowe kszty związane z koncesjami itp? Dodam tylko, że nie będę zatrudniał pracowników.

Ustawa o radiofonii i telewizji określa, że prawo do rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych przysługuje jednostkom publicznej radiofonii i telewizji oraz osobom, które uzyskały koncesję na taką działalność (art.2 pkt 1). Organem właściwym w sprawach koncesji jest Przewodniczący KRRiT.

Podstawowym i najważniejszym aktem prawnym, regulującym zasady przyznawania koncesji jest ustawa o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 1993r. nr 7, poz 34 z późn. zm.). Aktem uzupełniającym jej zapisy jest rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dotyczące zawartości wniosku oraz szczegółowego trybu postępowania w sprawach udzielania i cofania koncesji na rozpowszechnianie programów radiofonicznych i telewizyjnych (Dz.U. z 1993r. nr 52, poz. 244 z późn. zm.).

Podstawą do złożenia wniosku o koncesję jest Ogłoszenie Przewodniczącego Krajowej Rady o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie programów radiofonicznych i telewizyjnych. Jest ono drukowane w dwóch ogólnopolskich dziennikach prasowych (Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej) w porozumieniu z Ministrem Łączności.

Wszyscy zainteresowani uzyskaniem koncesji w określonym w ogłoszeniu terminie powinni złożyć wniosek o koncesję na formularzach dostępnych w Biurze KRRiT. Następnie Przewodniczący KRRiT w tych samych dziennikach ogłasza listę wnioskodawców. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, poprzez podjęcie uchwały, która w drodze uchwały rozstrzyga o przyznaniu koncesji. Uchwała ta jest przesyłana do Ministra Łączności, który w drodze postanowienia zatwierdza jej część techniczną. Końcowym elementem postępowania koncesyjnego jest wydanie decyzji przez Przewodniczącego KRRiT.

Za udzielenie koncesji pobiera się opłatę, niezależnie od opłat za używanie urządzeń radiokomunikacyjnych oraz używanie częstotliwości przewidzianych w ustawie o łączności. Sposób naliczania opłat szczegółowo reguluje rozporządzenie KRRiT w sprawie opłat za udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programów radiofonicznych i telewizyjnych (Dz.U. z 1993r. nr 50, poz. 232 z późn. zm.).

W sprawie przyznania dla Pana koncesji proszę się skontaktować z Krajową Radą Radiofonii:

Biuro Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji
01-015 Warszawa
Skwer Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski 9
tel: 597 3000, fax: 597 3180

Przemysław Gogojewicz

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.