Coraz więcej bankructw w biznesie

Coraz więcej firm w Polsce bankrutuje – wynika z raportu firmy Euler Hermes. W listopadzie upadło 86 firm, a w ciągu jedenastu miesięcy tego roku 860 spółek. Autorzy raportu podkreślają, że to znacznie więcej niż w tym samym okresie 2011 roku.

W dalszym ciągu budownictwo jest branżą, w której odnotowano najwięcej upadłości – zaznacza jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio. Do końca ubiegłego miesiąca upadło 259 firm budowlanych, czyli prawie 2 razy więcej niż w tym samym czasie roku poprzedniego. Trudna sytuacja utrzymuje się również w branży transportowej. Kłopoty ma także branża meblarska, co ma związek ze spowolnieniem gospodarczym w Europie.

Mimo iż największa liczba ogłoszonych upadłości dotyczyła w listopadzie województwa dolnośląskiego, to ich efekt w sensie ekonomicznym i społecznym ponownie miał największy negatywny efekt w Wielkopolsce. Zsumowany obrót firm, których upadłość ogłoszono w ubiegłym miesiącu w wojewódtwie wielkopolskim wyniósł 210 mln złotych, a zatrudnienie ok. 600 osób. Przyszły rok też będzie bardzo trudny – dodają eksperci.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) K.P./zr 

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*