Czy i Ty jesteś przedsiębiorczy?

Już w dziś, 16 Marca, rusza VI Edycja Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS. Wydarzenie organizowane przez Studenckie Forum Business Centre Club odbędzie się w tym roku w dwudziestu miastach Polski i obejmie swoim zasięgiem niemal wszystkie główne ośrodki akademickie kraju.

Główną misją festiwalu jest propagowanie idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Tematem przewodnim spotkań tegorocznej Edycji jest „20 lat po Okrągłym Stole”.  

Festiwal, który potrwa od 16 Marca do 24 Kwietnia, w zależności od miasta, będzie składał się z debat, warsztatów oraz szkoleń skierowanych głównie do studentów. Pośród tegoroczny szkoleniowców znalazły się zarówno korporacje, takie jak Mars Polska czy Skanska, jak również firmy lokalne, które chcą przekazywać swoje doświadczenie i wiedzę biznesową młodym. Patronat honorowy tegorocznej Edycji Festiwalu w Warszawie objęła Pani Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Patronem Medialnym wydarzenia jest serwis wyborcza.pl. Więcej informacji oraz zapisy na poszczególne szkolenia znajdują się na stronie internetowej Festiwalu – www.festiwalboss.pl

Wydarzenie organizowane co roku przy współpracy Centrali oraz Oddziałów Regionalnych Studenckiego Forum Business Centre Club jest wydarzeniem, które od 5 lat przyciąga studentów chętnych poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie. Dzięki możliwości kontaktu z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami firm, mają oni szansę sprawdzić praktyczność wiedzy, zdobywanej w trakcie edukacji na studiach i wykorzystać ją przy rozwiązywaniu studiów przypadku.

Ważnym elementem są także spotkania z przedstawicielami świata biznesu, którzy w trakcie debat postarają się przybliżyć studentom realia pracy jako przedsiębiorca. Osoby te będą także starały się pokazać różnice pomiędzy sytuacją pod koniec lat 90-tych, a teraźniejszością.

Tegoroczna Edycja odbędzie się w następujących miastach: Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Jeleniej Górze, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Nowym Sączu, Opolu, Poznaniu, Przemyślu, Siedlcach, Szczecinie, Tarnowie, Toruniu, Trójmieście, Warszawie oraz Wrocławiu.

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, to tylko jeden z wielu projektów o wymiarze ogólnopolskim. Rozwinięcie skrótu BOSS oznacza Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność. Jego głównym celem jest realizowanie misji SFBCC, czyli propagowania idei przedsiębiorczości wśród młodych ludzi w Polsce.

Więcej informacji na stronie inicjatywy Festiwalboss.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*