Euro: a miało być tak pięknie

Komunikacyjny horror, pozamykane szkoły, uczelnie, teatry i muzea. O tym co czeka nasz kraj w czasie Euro 2012 czytamy w „Rzeczpospolitej”. Gazeta na miesiąc przez rozpoczęciem mistrzostw przygotowała przygotowała specjalny raport na ten temat.

Według spółki PL.2012 koordynującej przygotowania do mistrzostw, nie udało się zrealizować jednej ósmej inwestycji, wartych aż 13 miliardów złotych – głównie tych, gdzie inwestowało państwo. Największą porażką jest infrastruktura. Żadna z dróg, którymi zgodnie z deklaracjami z 2008 roku kibice mieli podróżować po Polsce, nie zostanie w całości wybudowana ani zmodernizowana. W efekcie zagranicznych kibiców czeka komunikacyjny horror – czytamy w gazecie. Na przykład przejechanie ponad 350 kilometrów z Warszawy do Wrocławia zajmie około sześciu godzin. Na zachodzie Europy podobny dystans pokonuje się w dwie i pół godziny.

Gazeta dodaje, że Euro to również sporo utrudnienia dla mieszkańców miasta, w których rozgrywane będą mecze. W dniu spotkań zamykane będą ulice i całe dzielnice położone w pobliżu stadionów. Zamykane będą także szkoły i uczelnie. W trakcie turnieju nie będą czynne także dwa warszawskie teatry: Studio i Dramatyczny znajdujące się w Pałacu Kultury, obok, którego powstanie Strefa Kibica.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*