Ranking kont firmowych

Fundusz zainwestuje 20 mln zł w internetowe startupy

Fundusz IQ Partners otrzyma od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości 20 mln zł na wsparcie nowych projektów w fazie zalążkowej. Notowany na New Connect fundusz zapowiada, że głównym obszarem zainteresowania spółki będą ciekawe projekty internetowe. Fundusz nie wyklucza też wsparcia dla przedsięwzięć z branży medialnej.

‘Zastrzyk PARP-u jest bezzwrotny. InQbe może pokrywać z tych pieniędzy wydatki bieżące, jak czynsze czy wynagrodzenia, oraz finansować nowe projekty. Spółka skoncentruje się na przedsięwzięciach technologicnzych.- mówi Wojciech Przyłęcki, prezes Inqbe. Kierowana przez niego firma ma pięć lat na zagospodarowanie funduszy. Jeśli nie zdoła ich wydać, wrócą do PARP. „ – czytamy w „Parkiecie”.

„Maksymalna kwota inwestycji w pojedynczy projekt nie może przekroczyć 200 tys. euro. Za tę sumę InQbe ma prawo objąć nie więcej niż połowa udziałów w przedsięwzięciu. Resztę muszą wyłożyć założyciele lub inne podmioty, które zdecydują się doń przystąpić. Inqbe ma obowiązek przez 5 lat reinwestować zyski wypracowane ze sprzedaży spółek portfelowych, co oznacza, że w tym okresie IQ Partners nie ma szans na „wyjęcie” jakichkolwiek pieniędzy ze spółki. „ pisze „Parkiet”.

Niewątpliwie kwota 20 mln zł na internetowe startupy to dobra wiadomość dla wszystkich osób myślących o własnym e-biznesie. Im więcej bowiem kapitału na nowe przedsięwzięcia tym lepiej. Zdaniem prezesa funduszu pierwsze 3-4 inwestycje nastąpią jeszcze w tym kwartale a do końca roku IQ Partners chce mieć w swoim portfelu 10 projektów. IQ Partneres to notowany na New Connect fundusz zalążkowy. Póki co spółka nie może się jednak pochwalić żadną inwestycją, która przyniosłaby ponadprzeciętne zyski.

Więcej w „Parkiecie”, w artykule „20 mln zł z PARP sfinansuje do 50 nowych inwestycji”

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.