Google rusza z trzema programami dla pomysłodawców

Google Polska startuje z trzema nowymi programami skierowanymi do startupów. Dzięki inicjatywie globalnego giganta osoby rozwijące innowacyjne przedsięwzięcia mogą uzyskać dostęp do szkoleń, doświadczonych mentorów oraz finansowania na etapie seed. 

Pierwszym programem jest Launchpad Start. W jego ramach przez 7 dni twórcy projektów na wczesnym etapie rozwoju przejdą intensywny program szkoleniowo-mentorski. Druga inicjatywa to Campus Residency trwająca pół roku i skierowana do startupów będących na etapie wzrostu. Dla zaawansowanych startupów Google przygotowało z kolei program Launchpad Accelerator. Na inicjatywę składa się trwające dwa tygodnie szkolenie w Dolinie Krzemowej oraz 6-ścio miesięczny program akceleracyjny w Campus Google. Uczestnicy programu otrzymują także dofinansowanie w wysokości 50 tys. USD (equity free).

Wszystkie trzy programy mają pomóc autorom startupów w odpowiednim dopasowaniu produktu do potrzeb rynku, tym w fazie wzrostu pozwolą zyskać nowe rynki i klientów, a firmom na etapie zaawansowanego rozwoju (tzw. scale-ups) – zrealizować ekspansję międzynarodową dzięki dotarciu do inwestorów i ekspertów z Doliny Krzemowej.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*