II edycja Konkursu na e-biznes

Nawet 700 000 zł na rozkręcenie e-biznesu, pomoc w dopracowaniu biznesplanu i doradztwo w zakresie prawa, księgowości czy pozyskania dotacji UE. To wszystko czeka na najlepsze pomysły w „Konkursie na e-biznes”.

„Konkurs na e-biznes” jest szansą dla wszystkich, którzy mają pomysł na biznes w internecie. Organizator konkursu – ECDF, najskuteczniejsza firma doradcza według rankingu 2010 magazynu „Fundusze Europejskie” – nagrodzi 5 najlepszych pomysłów na e-biznes wspierając je kapitałem lub doradztwem zwiększającym szanse na komercyjny sukces przedsięwzięcia.

Laureat pierwszej nagrody może liczyć na kompleksową pomoc w zdobyciu dofinansowania do 490 000 zł w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) oraz pozyskaniu inwestora, który – w zamian za objęcie części udziałów – zagwarantuje wkład własny pomysłodawcy kwotą nawet do 210 000 zł. Poza główną nagrodą, w konkursie przewidziano cztery nagrody obejmujące pomoc w stworzeniu planu sfinansowania e-biznesu w oparciu o opisany pomysł – do dwóch godzin doradztwa specjalistów z zakresu dotacji UE.

– W naszym konkursie do zdobycia jest nawet 700 000 zł na realizację własnych marzeń o e-biznesie. Doświadczenie grupy ECDF z zakresu wspierania przedsiębiorczości oraz pozyskiwania dofinansowania na projekty Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka sprawia, że zgłaszając dobry pomysł do konkursu uczestnik mocno zwiększa szanse na jego rynkowe powodzenie – zapewnia Mariusz Kłobucki, prezes zarządu ECDF.

Tegoroczna edycja konkursu będzie jego drugą odsłoną. Pierwsza edycja odbyła się na przełomie lipca i sierpnia 2010 r. Do organizatorów napłynęło wówczas ponad sto zgłoszeń. Większość z nich cechował bardzo wysoki poziom merytoryczny. Zwycięzcą I edycji Konkursu został projekt „PICADOO – innowacyjna reklama online”. Dzięki wsparciu ze strony ECDF, laureat głównej nagrody otrzymał ponad 488 000 zł dofinansowania w ramach Działania 8.1 PO IG.

– Sukces pierwszej edycji konkursu oraz wysoka jakość nadesłanych projektów skłoniła nas do ponownego zorganizowania konkursu. Podobnie jak przed rokiem, także i teraz chcemy wyłowić najlepsze pomysły i pomóc je zrealizować – dodaje Mariusz Kłobucki.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.konkursnaebiznes.pl i do 27 kwietnia 2011 r. przesłać go na adres: zgloszenie@konkursnaebiznes.pl.

Najlepsze pomysły na e-biznes poznamy 4 maja 2011 r. Lista nagrodzonych pomysłodawców zostanie wówczas opublikowana na stronie internetowej konkursu.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.konkursnaebiznes.pl.

Patroni: Puls Biznesu, Fundusze Europejskie, Bankier.pl, MamBiznes.pl, Twoja-firma.pl, e-biznes.pl, Proseed, Webhosting.pl, studente.pl, dla studenta.pl, students.pl, Centrum Innowacji Rozwoju i Transferu Technologii Politechniki Poznańskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*