Jak szybko założyć firmę

Jak szybko i sprawnie założyć firmę? Jak ustrzec się przy tym błędów? Ponad 7 tysięcy osób zna już odpowiedzi na te pytania. Pomógł im przeprowadzony w całym kraju, z inicjatywy ZUS, cykl szkoleń o rejestracji działalności gospodarczej w „jednym okienku”.

W czwartek 25 czerwca we wszystkich miastach gdzie mieszczą się siedziby oddziałów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dziesiątki przyszłych i obecnych przedsiębiorców zapoznawało się z arkanami procesu rejestracji i zawieszania działalności gospodarczej w tzw. „jednym okienku”.

Wraz ze specjalistami z ZUS szkolenia prowadzili pracownicy urzędów gmin oraz urzędów skarbowych. Dzięki temu każdy uczestnik szkolenia uzyskał kompleksową wiedzę na temat ciążących na przedsiębiorcach obowiązkach, tak przy rejestracji firmy, jak i samym jej prowadzeniu.

– Pomysł zorganizowania cyklu szkoleń to efekt dużej liczby błędów jakie dotychczas popełniali przedsiębiorcy przy rejestracji działalności gospodarczej. Poza licznymi błędami, przesyłane do Zakładu dokumenty zgłoszeniowe zawierały też wiele luk – wyjaśnia Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUS.

Obok korzyści po stronie przyszłych przedsiębiorców, szkolenie umożliwiło także wzajemną wymianę doświadczeń między uczestniczącymi w rejestracji firmy instytucjami. Współprowadzący szkolenia pracownicy urzędów gmin, którzy na co dzień uczestniczą w wypełnianiu formularzy rejestracyjnych mogli u źródeł dowiedzieć się o stawianych przez ZUS i urzędy skarbowe wymogach dotyczących rejestracji działalności gospodarczej.


– Wszystko o tym jak założyć firmę w jednym okienku

Źródło: ZUS

Komentarze

piotrfe

19 listopada 2012 Odpowiedz

Firmę można założyć naprawdę łatwo iszybko: http://www.mojamalafirma.pl/jak-otworzyc-firme/

dawwid

10 kwietnia 2014 Odpowiedz

Można także wypromować swoją firme na portalu http://www.netini.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*