Kolejna edycja konkursu na najlepszy biznesplan

5 listopada br. w gmachu Ministerstwa Gospodarki odbędzie się inauguracja V jubileuszowej edycji największego w Polsce Konkursu na Biznesplany. „Masz pomysł – my pomożemy Ci go zrealizować” Naszym celem jest umożliwienie młodym Polakom, autorom najlepszych pomysłów na biznes, założenie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.

Poprzez promocję dobrych praktyk chcemy rozpowszechnić wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych aktywną i mobilną postawę na rynku pracy.

Dlaczego My?

W ostatnich latach w Polsce organizowanych jest wiele konkursów na biznesplany, mających na celu promowanie aktywności na rynku pracy i rozwijanie przedsiębiorczości. Konkurs na Biznesplany realizowany przez AIP jest największym przedsięwzięciem tego typu w kraju. Podczas gdy większość inicjatyw oferuje jedynie środki pieniężne na tworzenie własnego biznesu, AIP daje komplet narzędzi służący do zbudowania i prowadzenia firmy.

Beneficjenci projektu nie tylko otwierają własne firmy w AIP. Otrzymują również nowatorskie szkolenia i doradztwo z zakresu prowadzenia biznesu, wsparcie finansowe w postaci m.in. kredytów, środków z funduszy europejskich oraz pomoc merytoryczną jednostek działających przy AIP.

Nowe elementy na urodziny

W ramach Projektu po raz pierwszy w Polsce zostanie utworzona Krajowa Sieć Punktów Informacji Biznesowej dla młodzieży. Umożliwi ona dotarcie bezpośrednie do studentów na uczelniach. Punkt informacyjny będzie nie tylko doradzał jak otworzyć biznes, ale także zachęcał do wzięcia udziału w projekcie. W Sieci funkcjonować będzie 25 Punktów Informacyjnych.

Dodatkowo młodzi ludzi będą mogli skontaktować się z doradcą poprzez komunikatory (skype, gadu gadu), e-mail, a także przez telefon w ramach pierwszej w naszym kraju infolinii informacji biznesowej dla młodzieży.

Sieć Punktów informacji biznesowej dla młodzieży będzie kontynuowała swoją działalność po zakończeniu projektu.

Odliczanie czas zacząć! Młodzi przedsiębiorcy, do biegu, gotowi! Start

www.biznesplany.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*