Kolejne forum młodych przedsiębiorców

Kilkaset osób wzięło udział w IV Pomorskim Forum Przedsiębiorczości. Byli to nie tylko ludzie związani na co dzień z biznesem, ale też ci, którzy chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą. Forum, organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza SA, odbyło się wczoraj w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Forum to cykl spotkań, których celem jest rozpowszechnienie wiedzy przydatnej w zakładaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej.

Największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszyło się w tym roku seminarium „Finanse na rozwój”, podczas którego zaprezentowane zostały możliwości finansowania inwestycji oraz rozwoju firmy w warunkach zmiennej koniunktury gospodarczej. Udział w nim wzięło 267 uczestników. W ramach seminarium wystąpili eksperci Agencji Rozwoju Pomorza, Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego i Pomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Forum to nie tylko impreza dla ludzi biznesu. Odbyło się też spotkanie skierowane do osób rozpoczynających działalność gospodarczą – Największe zainteresowanie wzbudził wykład „Mam Biznes – od pomysłu do realizacji”, gdzie spodziewanych jest ponad 120 uczestników – informuje Magdalena Charkin-Jaszcza z Działu Promocji ARP. – Z kolei prawie 170 przyszłych przedsiębiorców zapowiedziało swój udział w warsztacie „Biznesplan na start”.

Podczas forum w hali wystawienniczej Parku Naukowo-Technologicznego swo- ją ofertę zaprezentowały organizacje wspierające przedsiębiorczość na Pomorzu. – Dzięki temu przedsiębiorcy mieli okazję do zapoznania się z ofertą tych instytucji oraz skorzystania z bezpłatnych konsultacji – twierdzi Charkin-Jaszcza. – Wśród wystawców była również Agencja Rozwoju Pomorza SA, która zaprezentowała swoją ofertę dla pomorskich firm i osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą – w tym: fundusze europejskie dla przedsiębiorstw, punkty konsultacyjne oraz fundusz kapitałowy dla osób z innowacyjnymi pomysłami.

Po raz pierwszy Pomorskie Forum Przedsiębiorczości odbyło się w roku 2006. Od początku ma charakter jednodniowego spotkania przygotowanego dla przedsiębiorców i ludzi zainteresowanych założeniem własnej firmy. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju biznesu na Pomorzu.

Organizatorzy chcą umożliwić przedsiębiorcom zapoznanie się z ofertą usług informacyjnych, doradczych, szkoleniowych i finansowych dostępnych w regionie.

POLSKA Dziennik Bałtycki
Robert Kiewlicz

Komentarze

Avatar

Magda

6 lipca 2015 Odpowiedz

Mam córkę w wieku 20-stu paru lat i bardzo mnie cieszy, gdy słyszę o nowych możliwościach, jakie stoją przed młodymi. Ja niestety dopiero w pracy miałam okazję uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez Integra Consulting. Podejrzewam, że gdybym wcześniej wzięła w nich udział, już dawno otworzyłabym swój własny biznes.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*