Kolejne wsparcie dla internetowych startupów

Vivex Investment oraz eVenture Capital Partners, fundusze typu venture capital działające na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, podpisały umowę o długoterminowym partnerstwie inwestycyjnym. Porozumienie obejmuje m.in. wspólne inwestycje na rynku internetowym oraz wymianę doświadczeń związanych z poszczególnymi projektami.

Umowa podpisana w połowie maja 2009 r., zakłada zacieśnienie współpracy Vivex Investment oraz eVenture Capital Partners w kwestii oceny potencjału projektów napływających do obu funduszy, ze szczególnym uwzględnieniem start-up’ów internetowych. Dodatkowo, umowa umożliwia wspólne inwestycje na rynku polskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

„Nasze porozumienie zakłada również wsparcie dla projektów, które obecnie realizują oba fundusze, szczególnie jeśli chodzi o wprowadzanie ich na rynki zagraniczne. Otwiera to drogę dla spółek portfelowych Vivex, które chciałby rozwijać swój model biznesowy na rynkach, na których działa eVenture Capital Partners” – mówi Adam Wojacki, Prezes Vivex Investment.

„Dzięki współpracy z Vivex mamy dostęp do dwóch dużych i dynamicznie rozwijających się rynków internetowych – polskiego oraz ukraińskiego. Użyjemy tych kontaktów, aby pozyskiwać i finansować przedsięwzięcia oparte na modelach biznesowych sprawdzonych na większych rynkach europejskich oraz rynku amerykańskim, szczególnie w zakresie handlu internetowego” – dodaje Uly Wolters, senior investment manager w eVenture Capital Partners.

eVenture to niezależny fundusz venture capital, który wspiera młode, innowacyjne przedsięwzięcia technologiczne, oferując im finansowanie we wczesnej fazie rozwoju. eVenture inwestuje na rynku globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem USA oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym podmiotem finansującym działalność eVenture jest Otto Group – drugi, po Amazon, detalista na świecie, prowadzący projekty internetowe w ponad 30 krajach. eVenture posiada biura w Hamburgu (Niemcy), San Francisco (USA) oraz Kijowie (Ukraina). Więcej informacji: www.evcpartners.com

Grupa kapitałowa Vivex Investment składa się z firm działających w Polsce i na Ukrainie. Vivex Investment zajmuje się inwestycjami typu venture capital oraz seed capital na rynkach wysokich technologii, informatycznym oraz internetowym. W portfolio grupy znajdują się takie projekty jak polski portal www.spryciarze.pl oraz ukraińskie serwisy internetowe www.mapia.ua, seepla.net i kopeikoff.com, a także agencja interaktywna Mouse Interactive Media (mousemedia.com.ua).

– Jak zdobyć pieniądze na własną firmę

– Nawet 40 tys. zł na własny biznes

– Poszukaj swojego anioła biznesu

– Jak zdobyć kapitał od inwestora

– Zobądź kapitał na własny e-biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*