Ranking kont firmowych

Masz dobry pomysł? 100 tys. do zdobycia na własny biznes

Twój pomysł na biznes z powodu braku środków ciągle tylko na papierze? Chciałbyś w końcu zamienić etat na własną firmę, a ideę w dochodowy biznes? Weź udział w Programie Inwestycyjnym „Impuls do biznesu”, w którym do zdobycia jest 100 tys. zł. Na najlepsze biznesowe idee czeka także pula 10 mln zł przygotowana przez inwestora. Na zgłoszenie zostały jeszcze tylko 3 dni.

To już czwarta edycja programu inwestycyjnego realizowanego przez dziennik „Puls Biznesu” oraz fundusz VRP. Do rywalizacji o nagrodę główną mogą stanąć osoby z pomysłem na biznes w dowolnej branży. Autorzy ciekawych przedsięwzięć po raz pierwszy mogą stanąć do rywalizacji w dwóch kategoriach. Pierwszą z nich są  nowoczesne technologie w medycynie a drugą nowoczesne technologie w produkcji i usługach.  

Program Inwestycyjny „Impuls do biznesu” skierowany jest zarówno do przyszłych przedsiębiorców jak również już istniejących firm, które mają pomysł na nowy produkt lub usługę. Brak ograniczeń powoduje, że udział mogą wziąć zarówno studenci czy bezrobotni jak i działający od lat przedsiębiorcy oraz wynalazcy mający produkt/technologię z potencjałem do komercjalizacji. Aby wziąć udział w rywalizacji należy do 17 marca wysłać zgłoszenie za pośrednictwem strony impuls.pb.pl.   

Ocenie poddane zostaną następujące elementy projektu:

–  innowacyjność i unikalność produktu, usługi; szansa rozwoju produktu i skali firmy; czas wdrażania oraz możliwość wdrożenia

–  spodziewane korzyści z zastosowania – ilościowe i wartościowe zapotrzebowanie na rynku na produkt/usługę, zwiększenie udziałów w rynku, elastyczność cenowa

–  koszty wdrożenia

– konieczność dalszego  zaangażowania finansowego, zwrot z inwestycji, środki własne przedsiębiorcy

– ryzyko inwestycyjne

– ocena finansowa przedsięwzięcia, możliwość wyjścia z inwestycji przez inwestora, doświadczenie i kompetencje uczestnika i jego zespołu oraz konkurencja  

Z nadesłanych biznesplanów po analizie, ocenie projektów oraz serii spotkań jury wybierze w maju  10-12 projektów. Ich autorzy przedstawią 30 maja najważniejsze elementy swoich projektów przed jury. Nazwę zwycięskiego pomysłu na biznes poznamy 8 czerwca. Zwycięzca rywalizacji ma zagwarantowaną nagrodę w kwocie 100 tys. zł. Stanie przed nim również szansa pozyskania od funduszu VCR finansowego wsparcia. Przygotowana pula to nawet 10 mln zł. Więcej informacji o inicjatywie na stronie impuls.pb.pl.  

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.