Młode wilki w sieci, czyli 6 pomysłów na e-biznes

Społeczność miłośników treningu sportowego, witryna o tematyce dla osób niepełnosprawnych, serwis umożliwiający sprzedaż poradników cyfrowych w sieci, portal wymiany wiedzy o miejscowościach, witryna dla osób zainteresowanych modą oraz platforma wymiany walut w internecie dziś w przeglądzie startupów.

Dla miłośników aktywnego wypoczynku przeznaczona jest witryna Sportconnect.pl. Serwis jest platformą wiedzy z zakresu treningu sportowego. Na portalu dostępna jest także wyszukiwarka profesjonalnych trenerów oraz obiektów z bazą sportową. Poprzez założenie własnego profilu, zarówno specjaliści, jak i obiekty, mogą promować się wśród tych, którzy poszukują porad profesjonalistów lub miejsc, w których mogą przeprowadzić sesje treningowe.

Od niedawna osoby niepełnosprawne mogą korzystać z portalu Konektia.pl. Jest to serwis społecznościowy przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, firm i instytucji przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Użytkownicy witryny mogą zakładać profie, prowadzić dyskusje na forum, czacie, poznawać nowych znajomych i partnerów biznesowych. Na witrynie dostępne są także oferty pracy, baza ogłoszeń drobnych a także artykuły i porady skierowane do osób niepełnosprawnych. – Projekt jest wyjściem naprzeciw grupy społecznej, której odsetek liczy ok. 14% całego społeczeństwa polskiego – mówią jego pomysłodawcy.

Sprzedaż kursów i poradników cyfrowych przez internet umożliwia projekt Perium.pl. Platforma została zautomatyzowana, co pozwala znacznie oszczędzić czas sprzedawcom. Reklamą produktu, dystrybucją do klienta i wszelkimi rozliczeniami zajmuje się system. Rozpoczęcie sprzedaży własnych produktów trwa zaledwie kilka minut. Jedyną opłatą, jaką pobiera portal jest prowizja od faktycznie zrealizowanej transakcji. Źródłem dochodu autorów projektu mają być prowizje od zrealizowanych transakcji, które sięgają maksymalnie 10%, a także opłaty za opcje dodatkowe, takie jak hosting plików czy wyróżnienie produktu.

Modelki, modeli, fotografów, stylistów, projektantów, makijażystów i inne osoby związane ze światem mody skupia portal BeModels.pl. Misją witryny jest tworzenie warunków do wymiany kontaktów, myśli, poglądów i doświadczeń na temat szeroko pojętej mody. Użytkownik, który zarejestruje się na serwisie otrzymuje dostęp do bazy informacji na temat m.in. agencji modelingowych, studiów fotograficznych, sposobów tworzenia niepowtarzalnego make-upu itd.

Wymianę wiedzy i doświadczeń na temat danej miejscowości umożliwia serwis Tupytaj.pl. Pytania i odpowiedzi dotyczące wybranej okolicy dostępne są w 12 kategoriach takich jak: gastronomia, zakupy, komunikacja czy sport. Użytkownicy szukający informacji o mieście mogą zapoznać się z opiniami na temat restauracji, punktów usługowych, sklepów czy komunikacji miejskiej. Na witrynie wdrożony został system motywacyjny, który pozwala użytkownikom na zdobywanie punktów uprawniających następnie do zniżek w lokalnych punktach usługowo-handlowych.

WalutoBox.pl jest platformą „peer to peer”, na której użytkownicy mogą wymieniać waluty między sobą. Użytkownicy mogą indywidualnie ustalać kurs po jakim wymienią walutę. Platforma jest głównie skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które na co dzień posługują się obcą walutą. – Kursy oscylują w granicach średniego kursu NBP – zapewniają twórcy serwisu.

Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
g.marynowicz@bankier.pl

Komentarze

Avatar

Large

14 marca 2012 Odpowiedz

Osobiście widzę potencjał w Konektii…

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*