Nawet 250 tys. zł dofinansowania na własny start-up

Masz pomysł na technologiczny start-up w branży finansowej? Ruszył nabór projektów do programu akceleracyjnego Huge Thing, w ramach którego najbardziej perspektywiczne przedsięwzięcia uzyskają mentorskie wsparcie oraz szansę zddobycia 250 tys. zł. 


Do udziału w 4 miesięcznym programie organizatorzy zapraszają pomysłodawców, którzy rozwijają projekty fintech dotyczące takich problemów jak: blockchain, biometria, sztuczna inteligencja oraz internet rzeczy. Aby przebrnąć etap weryfikacji nadesłanych zgłoszeń pomysłodawca musi mieć gotowy działający prototyp, pierwszą wersję projektu gotową do testów z potencjalnymi klientami. Oprócz pomysłu i jego rynkowych szans pod uwagę brany będzie także zespół, jego doświadczenie i kompetencje.

Z nadesłanych aplikacji organizatorzy wybiorą 20 najciekawszych projektów, które przez 120 dni będą dopracowywane pod okiem doświadczonych praktyków. Finałem 4 miesięcznego maratonu będzie tzw. Demo Day, czyli prezentacja swoich projektów przed gronem potencjalnych inwestorów i podmiotów działających w branży fintech. Autorzy najlepszych aplikacji, narzędzi i platform mogą pozyskać 250 tys. zł na rozwój projektu. Partnerem tej edycji programu Huge Thing jest Alior Bank, który szuka ciekawych przedsięwzięć z branży finansowej. – Mamy nadzieję, że  dzięki inicjatywie  znajdziemy wiele nowych rozwiązań, które będą mogły być rozwijane w Alior Banku – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Bank Innovation Lab.

Program akceleracyjny Huge Thing realizowany jest w ramach rządowego projektu Scale Up. Inicjatywa przeznaczona jest dla startupów z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Zgłoszenia można nadsyłać do 2 kwietnia. Formularz dostępny na stronie hugething.vc

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl