Ogromne zainteresowanie dotacjami dla firm

Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem kapitału na rozwój z unijnego działania 4.2 Programu Innowacyjna Gospodarka, którzy jeszcze nie złożyli wniosku będą musieli najprawdopodobniej poczekać na kolejny nabór. Okazuje się, że zainteresowanie dotacjami przerosło najśmielsze oczekiwania co spowodowało, że Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości została zmuszona do zamknięcia pierwszego w tym roku konkursu  po kilku godzinach od jego startu.

„Chodzi o Działanie 4.2, czyli granty na projekty związane z infrastrukturą badawczą oraz wzornictwem przemysłowym. Zasady przyznawania wsparcia są tak określone, że firma może z tego działania dostać pieniądze na prawie dowolną inwestycję.” – informuje „Gazeta prawna”.

„Konkurs ruszył w poniedziałek rano. W tym dniu złożono 21 wniosków o łącznej wartości 140 mln zł. Budżet naboru wynosi 73 mln zł. Zgodnie z regulaminem konkursu Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła zakończenie przyjmowania wniosków w czwartek, tak by dać szansę tym, którzy nie zdążyli w pierwszym dniu.” – czytamy na stronach „Gazety prawnej”.

Jak widać większość firm, które miały chrapkę na unijne pieniądze z działania 4.2 Programu Innowacyjna Gospodarka póki co musi obejść się smakiem. PARP jednak uspokaja, że będą kolejne nabory.

Więcej w „Gazecie prawnej”, w artykule „Konkurs o dotacje trwał tylko kilka godzin”, autorstwa Mariusza Gawrychowskiego

Komentarze

zuczek

19 lutego 2009 Odpowiedz

No właśnie i jak tu szary żuczek który chce sie odbic od dna ma sobie poradzic jak i tak molochy zgarną duże bańki później pozamykają interesy ludzi zwolnią i tyle a mały żuczek dalej będzie próbował coś w tym diabelskim kraju działac ehh

Rafał

20 lutego 2009 Odpowiedz

zuczek, z takim podejściem to rzeczywiście lepiej się nie fatygować, ale mimo wszystko „lepiej przegrać w walce o marzenia, niż polec na polu bitwy nie wiedząc o co się walczyło” 😉 pozdrawiam i życzę determinacji

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*