Opisz swój pomysł i wygraj 200 tys. euro

Jeszcze przez dwa tygodnie można zgłaszać innowacyjne pomysły biznesowe w ramach ogólnopolskiego Konkursu „Innowatorzy 2009”. Autorzy najlepszych projektów, dzięki wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości mają szansę zrealizować marzenia i zaistnieć w świecie biznesu, ale przede wszystkim otrzymać dofinansowanie do 200 tys. Euro.

„Innowatorzy 2009 – preinkubacja i wsparcie kapitałowe dla innowatorów w AIP”, to konkurs, podczas którego wybrane zostaną najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe, w które warto zainwestować – tzw. business hunting. Udział w Konkursie to ogromna szansa dla każdej osoby posiadającej innowacyjny pomysł na biznes, który chce wcielić w życie, bez względu na wiek czy wykształcenie.

Konkurs składa się z kilku etapów. Pierwszym jest ocena nadesłanych pomysłów. Następnie, poddanie pomysłów analizie oraz ocenie szans osiągnięcia sukcesu na rynku. Na tej podstawie zostanie wybranych 50 inicjatyw. Zakwalifikowani pomysłodawcy zostaną objęci programem preinkubacji, czyli testowania i rozwijania biznesowych projektów bez ponoszenia przy tym żadnego ryzyka. Przy pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, początkujący przedsiębiorca sprawdzi swój pomysł w praktyce.

Zostanie mu dostarczone „know-how” w zakresie tworzenia firmy, wsparcie ekspertów z różnych dziedzin oraz specjalistyczne szkolenia. Młody przedsiębiorca będzie korzystał z porad prawników, brokera finansowego, mentora i coacha. Równolegle do procesu testowania pomysłów w AIP trwać będą przygotowania pomysłów (dokumentacji) do inwestycji, badania praw do uzyskania własności intelektualnej i przemysłowej, analiza rynku produktów, audyt technologiczny oraz przekazywane będzie wsparcie doradcze w celu dopracowania modelu biznesowego.

Ostatnim etapem będzie wybór 12 firm, które dostaną wsparcie kapitałowe do 50% wartości przedsięwzięcia ( 3 firmy do 200 tys. euro, 6 firm do 100 tys. euro oraz kolejne 3 do 50 tys. euro ). Warto tu podkreślić, iż brak własnych środków nie jest przeszkodą – specjaliści z AIP pomogą w pozyskaniu innych źródeł finansowania projektu.
Korzyści z udziału w Konkursie

– Możliwość założenia firmy w ramach inkubacji AIP – tj. w warunkach chronionych, bez ponoszenia ryzyka
– Atrakcyjne zajęcia w Akademii Innowacyjnej Przedsiębiorczości
– „Know how” w zakresie tworzenia firmy i wdrażania innowacji
– Wsparcie specjalistów z różnych dziedzin
– Doradztwo rzecznika patentowego
– Brokering finansowy
– Coaching
– Badanie praw własności intelektualnej i przemysłowej
– Audyt techniczny, rynkowy i technologiczny

– 101 niezwykłych pomysłów na biznes

W Konkursie mogą wziąć udział naukowcy, doktoranci, pracownicy naukowo-dydaktyczni, studenci, absolwenci, menadżerowie oraz osoby, które mają innowacyjny pomysł na biznes.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.e-innowatorzy.eu.

Komentarze

ss

6 października 2009 Odpowiedz

co to znaczy wygaj

RR

6 października 2009 Odpowiedz

jesli masz pomysl na firme, zglaszasz sie na wskazanej stronie internetowej i masz szanse dostac kapital na rozkrecenie swojej firmy. z tego co wiem konkurs jest finansowany ze srodkow unijnych a wiec unia daje kase na rozkrecenie interesu. pozdrawiam

gizmo

6 października 2009 Odpowiedz

Pewnie chodziło o wygraj…. Ogólnie chodzi o szansę na uzyskanie kapitału na własną firmę. Ja spróbuję. Życzcie powodzenia!

marek transmar@autograf.pl

28 marca 2011 Odpowiedz

Niie zaloze juz wlasnej firmy ze wzgledu na wiek, Mam pomysl produkcji nowego urzadzenia ale nie moge zdradzic przed zgloszeniem wniosku do Urzedu Patentowego. Problem lezy przez brak zaufania do rzecznikow patentowych i wszelkiej masci urzednikow. Zastanowiliscie sie czy po zgloszeniu ktos nie wykorzysta Waszych pomyslow?. Ja tak mialem za komuny wiec teraz tym bardziej wieksze obawy?!!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*