Ranking kont firmowych

Polski Czempion za granicą

Z roku na rok polskie firm coraz chętniej inwestują za granicą. Z roku na rok wzrasta też ich wartość tego typu inwestycji. Według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych blisko 18 procent dużych polskich przedsiębiorstw działa już poza granicami kraju.

By ekspansja polskich przedsiębiorców na rynkach światowych była bardziej efektywna niż do tej pory uruchomiono program. Jego celem jest promocja i wspieranie polskich przedsiębiorców.

Szef PAIiIZ-u Sławomir Majman zaznacza, że inwestowanie polskich firm za granicą jest nowym zjawiskiem w naszym kraju.

W Warszawie przedstawciele miedzy innymi Katowic, Poznania, Szczecina, Olsztyna, Gdanska, firmy PwC oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisali deklarację w sprawie wspierania tego typu działalności.

Pomysł programu narodził się we Wrocławiu. Prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Dariusz Ostrowski podkreślił, że nasza gospodarka wykreowała kilka firm, które mają ogromną szansę stać się globalnymi graczami.

W ramach projektu firmy mają otrzymać wsparcie od lokalnych wladz samorzadowych. Chodzi przede wszystkim o promocję ich międzynarodowej dzialalności oraz wsparcie w relacjach z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi i badawczo-rozwojowymi.

Według wyliczeń firmy doradczej PwC w 2011 roku wartość polskich inwestycji zagranicznych zbliżyła się do 4 miliardów dolarów.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.