Polski pomysł zebrał już 250 000 dolarów na Kickstarterze

Ze swoją kampanią na Kickstarterze wystartowali niespełna miesiąc temu. Zadeklarowaną kwotę 15 tys. dolarów udało im się zebrać w ciągu 2 dni. Dziś na koncie Kickstartera jest już ćwierć miliona dolarów a a zbiórka wciąż trwa. Teodor Kosch i Marek Cieśla z projektem Woolet podbijają popularny serwis crwodfundingowy.

Polski projekt o nazwie Woolet to inteligentny portfel. Skórzany i smukły posiada wbudowany moduł Bluetooth 4.0 i łączy się z dedykowaną aplikacją na systemy iOS i Android. Dzięki temu, gdy użytkownik oddali się od niego na odległość od 6 do 25 metrów (można ją ustawić), aplikacja zaczyna charakterystycznie szczekać, informując, że portfel został pozostawiony. Oprócz powiadamiania głosowego o zgubie aplikacja pozwala na zlokalizowanie Wooleta oraz posiada funkcję wywoływania dźwiękiem.

Film promocyjny na Kickstarterze

Pomysłodawcy projektu przyznają, że równie ważne jak pieniądze jest rozgłos i promocja jaką daje Kickstarter.- Zainteresowanie Wooletem jest olbrzymie. Odzew społeczności jest bardzo pozytywny i to nas niezwykle cieszy – mówią Teodor Kosch i Marek Cieśla. – Cieszy również fakt, że bardzo dużo ruchu generują użytkownicy z Polski. Wielu rodaków złożyło zamówienie na Wooleta na Kickstarterze. Również media bardzo zainteresowały się produktem – dodają. Do tej pory o Woolecie – oprócz polskich – pisały media z USA, Niemiec, Francji i Portugalii. Twórcy Wooleta cały czas otrzymują maile z nowymi zapytaniami o portfel. Pytają Rosjanie, Kanadyjczycy, Japończycy. Na Kickstartera wchodzą również obywatele takich państw jak Sri Lanka. W tej chwili na koncie zbiórki jest kwota 251 523 dolarów, którą zadeklarowało w sumie 2018 internautów. Do końca kampanii inteligentnego portfela zostało 7 dni.

Crowdfunding to coraz bardziej popularny sposób finansowania pomysłów z najróżniejszych dziedzin.  Pierwszym serwisem realizującym ideę finansowania społecznościowego był uruchomiony w 2000 roku portal ArtistShare.net. Platforma  ograniczona była do zbiórek na finansowanie twórczości muzyków.  Najpopularniejsza na świecie platforma Kickstarter.com wystartowała w 2009 roku. Popularne są również takie serwisy jak: Indiegogo.com, Crowdfunder.com, Fundrazr.com, Rockethub.com, Gofundme.com. W Polsce idea finansowania społecznościowego wciąż raczkuje a liczącymi się platformami są: PolakPotrafi.pl, Wspieram.to, Beesfund.com oraz Ideowi.pl.

– Skąd pieniądze na założenie firmy? Oto 4 możliwości

– 1 mln zł od anioła biznesu na realizację pomysłu

– „Młodzi pomysłodawcy mają zbyt wygórowane oczekiwania”

– 500 tys. zł czeka na dobry pomysł

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Avatar

E4TRF

27 marca 2015 Odpowiedz

serio? Czy tylko dla mnie ten pomysł to „overkill”? Czy serio ludzie potrzebują smartfona żeby głowy w domu nie zostawić przypadkiem? Oglądając te projekty, dziw bierze, że przez tyle lat ludzkość sobie radziła w ogóle.

Avatar

john zgnite jajo

27 marca 2015 Odpowiedz

E4TRF naprawdę jesteś tak głupi, że nie pomyślałeś o kradzieży ?
Ktoś kradnie bierze kase wyrzuca, chociaż odzyskujesz dokumenty, cokolwiek.

Avatar

Szkapa1980

27 marca 2015 Odpowiedz

John zgnite jajo. Market, zatłoczona ulica, zatłoczony autobus: 6-25 metrów to dla kieszonkowca nie problem . Przy założeniu że kieszonkowcy pracuja w grupach cieżko wytypować kto z otaczajacych cię ludzi właśnie zakosił portfel.

Avatar

machina

27 marca 2015 Odpowiedz

Szkapa1980 dlatego jest dodatkowo funkcja lokalizacji, prawda? idziesz za sygnałem, w międzyczasie możesz zadzwonić na Policję. wyrzuci portfel do śmietnika? namierzasz i jest twój. koleś wejdzie do domu? bluetooth wciąż będzie wysyłać sygnał, do czasu przyjazdu policji… kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, to zastanawiałem się, na co mi taki gadżet. z jednej strony cieszyłem się, że to polski gadżet, a z drugiej strony pomyślałem sobie, że amerykanie to jednak tępy naród, kupujący wszystkie gadżety. i chociaż film jest mocno przerysowany (nie wiem, jak inni, ale ja nie rzucam portfela codziennie w inne miejsce, tylko mam go w kurtce, albo kładę go na stałe miejsce razem z kluczami i wszystkim, co zabieram ze sobą wychodząc z domu), to jednak zaczynam dostrzegać pozytywy tego rozwiązania. Mam tylko nadzieję, że będzie też możliwość kupienia samego modułu bluetooth i włożenia go do swojego portfela, bo nie zamierzam kupować super cienkiego portfela, w którym nie zmieści się nic, poza kilkoma plastikami. mam swój portfel (również polskiej produkcji) i jestem z niego zadowolony.

Avatar

rrr

27 marca 2015 Odpowiedz

i kolejna aplikacja musi być włączona w telefonie 24h/dobę wraz z bluetoothem. Moim zdaniem przesada. Chińczycy produkowali / produkują takie breloczki które zaczynają piszczeć jak się za bardzo oddali nadajnik od odbiornika – przyczepiasz to do kluczy / portfela i masz tą samą funkcję co ten gadżet.

Avatar

machina

27 marca 2015 Odpowiedz

rrr razem z lokalizacją, czy tylko piszczałka? naprawdę chcesz chodzić z breloczkiem przy portfelu? rozumiem, że jak będę chciał ci jumnąć portfel, to wystarczy, że oderwę go… co do bluetootha. teraz mam wyłączonego, ponieważ nie mam już słuchawki, którą zgubiłem – wypadła mi w pracy na budowie (brak szczekaczki), ale wcześniej bluetooth chodził cały czas. ja nie wiem, co wy macie z tą paranoją co do oszczędności baterii. wszyscy znajomi, których pytałem i tak co wieczór ładuje telefon, więc w czym problem? a jeśli telefon ci się muli, polecam zrezygnować z androida. ten system sam z siebie zamula się i nie potrzebuje do tego żadnych aplikacji.

Avatar

Slv

27 marca 2015 Odpowiedz

ile wynosi zasieg bluetootha?

Avatar

adik

27 marca 2015 Odpowiedz

portfel na baterie? ludzie poszaleli

Avatar

asdav

27 marca 2015 Odpowiedz

zasięg bluetooth 4.0 to około 100m

Avatar

Niepraktyczny

28 marca 2015 Odpowiedz

Większość komentarzy opiera się na praktyczności produktu (i pewnie zazdrości, że sami na takie coś nie wpadli, bo to ‚taaakie głubiee’). To jest biznes. Biznes ma zarabiać. Nie chcesz/nie potrzebujesz to nie kupujesz. Ewidentnie są ludzie, którzy chcą takie coś kupić – tym lepiej dla pomysłodawców.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*