Polskie start-upy jadą do Niemiec

Saule Technologies, Ekoenergetyka, XTPL, Photon, Transition Technologies, Solaris Bus, Genicore, PIAP oraz VIGO Systems – to tylko niektórzy z beneficjentów NCBR, którzy zaprezentują się na targach Hannower Messe 2017.

Już w najbliższy poniedziałek w Hannowerze rozpoczną się największe targi przemysłowe na świecie, których Polska jest w tym roku krajem partnerskim. Na targach Hannower Messe 2017 zaprezentują się polskie firmy i jednostki naukowe, które w myśl promującego polską obecność na targach hasła Smart means Poland pokażą nowe oblicze naszej gospodarki.

– Gros wystawców na polskim stoisku narodowym to nasi beneficjenci, którzy m.in. zaprezentują rozwiązania stworzone i tworzone przy wsparciu NCBR. Inwestowanie przez nas w rozwój innowacyjnych polskich projektów nierozłącznie wiąże się z podejmowaniem ryzyka, ale to właśnie dzięki podejmowaniu odważnych decyzji innowacje stają się wizytówką Polski na świecie – mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR. – Uczestnicząc w targach polskie firmy i jednostki naukowe mają niepowtarzalną okazję do rozwijania kontaktów biznesowych i współpracy z zagranicznymi partnerami – dodaje dyrektor NCBR.

Innowacje i nowoczesne technologie wizytówką Polski

Polskie stoisko narodowe (hala nr 3) będzie największym stoiskiem na targach. Na ponad 1200 m2 , w tym na stoisku NCBR, zostanie zaprezentowany szereg nowatorskich technologii i produktów stworzonych przez polskie firmy i jednostki naukowe. Goście i uczestnicy targów zobaczą m.in. ultraszybkie detektory podczerwieni, systemy bezzałogowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, autonomiczne roboty mobilne, efekty prac nad technologią druku ultracienkich linii przewodzących czy innowacyjnego w skali światowej robota edukacyjnego Photon. Ten ostatni zostanie zaprezentowany podczas oficjalnego otwarcia polskiego stoiska narodowego pierwszego dnia targów.

Drugim polskim stoiskiem na targach będzie zorganizowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego stoisko SciTech Poland (hala nr 2). Na ponad 400 m2 goście i uczestnicy targów poznają najciekawsze wynalazki z polskich uczelni, instytutów badawczych oraz nowatorskie rozwiązania stworzone przez polskich studentów. Odwiedzający stoisko SciTech zobaczą m.in. prototyp B-Droida – skonstruowanego przez zespół laureata programu NCBR dla młodych naukowców robota do zapylania roślin, napędzanego i kontrolowanego za pomocą światła mikrobota zdolnego przenosić ładunki o wadze 10-krotnie wyższej niż własna oraz stworzony przez studentów samochód solarny. Łącznie zostanie zaprezentowanych 27 nowatorskich rozwiązań, które już dziś można poznać na stronie SciTech Poland.

Uczestnicy targów z wizytą w polskich laboratoriach

Jednym z elementów udziału Polski w targach będzie także prezentacja oferty i możliwości polskich centrów badawczych. Uczestnicy targów, dzięki przygotowanym przez NCBR „wirtualnym spacerom”, przeniosą się do nowoczesnych i świetnie wyposażonych polskich laboratoriów, które śmiało mogą konkurować z zagranicznymi ośrodkami, świadcząc usługi w zakresie B+R dla biznesu i instytucji naukowych. Na Hannower Messe 2017 zaprezentują się Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Centrum Cyklotronowe Bronowice IFJ PAN, Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT oraz Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Targi Hannower Messe będą trwały od 24 do 28 kwietnia. Organizatorzy przewidują, że odwiedzi je ponad 250 tysięcy osób. Za udział Polski w targach odpowiadają Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ministerstwo Rozwoju oraz ich agencje wykonawcze: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*