Ponad 5,5 tyś. wniosków o wsparcie na działalność nierolniczą

Do 1 września ARiMR zarejestrowała ponad 5500 tysiąca wniosków o wsparcie z programu „różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Dokumenty można składać jeszcze tylko w 8 województwach.

Nabór wniosków zakończył się już w pierwszym dniu w aż 8 województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, opolskim i podlaskim. W pozostałych w dalszym ciągu istnieje możliwość złożenia dokumentów. Najmniej wniosków złożono w podkarpackim, łódzkim, małopolskim, lubelskim i świętokrzyskim.

W w pozostałych regionach zainteresowanie programem jest o wiele mniejsze. A jest o co walczyć, ponieważ minister Sawicki podwoił pulę środków przeznaczonych na wsparcie i obecnie wynosi ponad 650 mln złotych. Według szacunków ARiMR, dzięki podwyżce, na wsparcie może liczyć 7 tyś. rolników, czyli w sumie tyle, co w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” to program w ramach, którego rolnik ma szansę otrzymać do 100 tysięcy złotych na wsparcie inwestycji. Wsparcie może dotyczyć praktycznie każdego rodzaju działalności – od turystyki po drogerię. Program na celu aktywizację gospodarczą mieszkańców wsi. Im większa liczba sprawnie działających MSP, tym lepiej dla polskiej wsi, która staje się coraz atrakcyjniejszym środowiskiem do prowadzenia biznesu.

– Twórca Zapiso.pl: Polecam e-dotacje

– Pomysłodawca OpisyProduktów.pl opowiada o e-dotacjach

– Czy dotacje na e-biznes znów skończą się skandalem?

– Zrób pierszy krok do biznesu w sieci

Źródło: Łukasz Piechowiak, Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*