Ranking kont firmowych

Raiffeisen Leasing oraz Europejski Fundusz Inwestycyjny wspierają MŚP

Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF) oraz Raiffeisen-Leasing Polska S.A. (RLPL) podpisały umowę gwarancyjną, która wspiera finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw w ramach instrumentu Podziału Ryzyka (RSI, ang. Risk Sharing Instruments). Umowę ze strony RLPL ostatecznie podpisał Wiceprezes Zarządu – Przemysław Stańczyk, natomiast EIF reprezentował Roland Kampe – Senior Manager w Departamencie Gwarancji i Sekurytyzacji EIF.

Dzięki tej umowie Raiffeisen-Leasing Polska S.A. będzie w stanie uruchomić finansowanie innowacyjnych polskich firm na poziomie 60 milionów euro, w ciągu najbliższych 2 lat. 50% gwarancja udzielona przez Europejski Fundusz Inwestycyjny pozwoli wesprzeć innowacje w polskiej gospodarce na bardzo preferencyjnych warunkach. Raiffeisen-Leasing Polska jest pierwszą firmą leasingową w Europie, która podpisała umowę gwarancyjną z EIF w ramach RSI.

Ideą instrumentów RSI jest wspieranie finansowania małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających poniżej 500 pracowników i potrzebujących kapitału na rozwój, zwłaszcza na badania i innowacje.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania drugiej w Polsce umowy gwarancyjnej w ramach instrumentu RSI. Jednocześnie jest to pierwsza umowa z firmą leasingową. Dzięki niej będziemy wspierać działalność naszego partnera, Raiffeisen-Leasing Polska udzielając 50% gwarancji, a tym samym dzieląc się ryzykiem. Jesteśmy przekonani, że pozwoli to szybko i sprawnie uruchamiać kapitał wspierający innowacyjne przedsiębiorstwa w całej Polsce – powiedział Roland Kampe, Senior Manager w Departamencie Gwarancji I Sekurytyzacji w EIF.

Arkadiusz Etryk, Prezes Zarządu RLPL dodaje: – Jestem dumny, że Raiffeisen-Leasing Polska jako pierwsza firma leasingowa w Europie podpisała umowę gwarancyjną z EIF w ramach RSI. Wierzę, że to milowy krok zarówno dla naszej firmy, ale przede wszystkim dla naszych Klientów – małych i średnich przedsiębiorstw. Jestem przekonany, że to właśnie one mają największy potencjał innowacyjny i pozwolą polskiej gospodarce rozwijać się szybciej. To porozumienie jest wyróżnieniem dla Raiffeisen-Leasing Polska, ale jednocześnie wielkim wyzwaniem.

EIF Głównym zadaniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw poprzez ułatwianie finansowania (uruchamianie kapitału wysokiego ryzyka, rozwój instrumentów gwarancyjnych). Tym samym EIF wypełnia dyrektywy unijne, które wspierają rozwój przedsiębiorczości szczególnie w dziedzinie badań i innowacji. Na koniec 2012 roku zaangażowanie kapitału EIF w ten sektor wyniosło 6,5 mld EUR. Europejski Fundusz Inwestycyjny z udziałem w ponad 400 funduszach i 250 finansowych przedsięwzięciach jest najważniejszym w Europie gwarantem inwestycji kapitałowych w rozwój zaawansowanych technologii i sektorów gospodarki innowacyjnej.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A Firma rozpoczęła swoją działalność 30 stycznia 1998 roku. Udziałowcami są Raiffeisen Polbank Polska S.A i Raiffeisen-Leasing International GmbH Wien (po 50% udziałów). Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce z około 10% udziałem w rynku. Misją firmy jest wspieranie polskich firm (szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w finansowaniu ich działalności. RLPL jest jednym liderów w sektorze leasingu środków transportu, maszyn i urządzeń i nieruchomości. Jednocześnie Raiffeisen-Leasing Polska rozwija nowe obszary aktywności np. IT i rynek medyczny.

Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.