Rusza konkurs dla pomysłowych studentów

Global Innovation Tournament to międzynarodowy konkurs dla studentów organizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości we współpracy z Uniwersytetem Stanforda. Zespoły kreatywnych studentów mają tydzień czasu aby stworzyć innowacyjne rozwiązanie dla globalnego wyzwania, które zostanie ujawnione już 5 listopada.

W ramach konkursu studenci przesyłają swoje prace w formie krótkiego klipu wideo do serwisu YouTube. Lokalni organizatorzy z kilkudziesięciu krajów świata, wybiorą najlepsze prace i prześlą je do Uniwersytetu Stanforda który je oceni. Globalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni na stronie internetowej Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dla uczestników konkursu 6 listopada na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym odbędą się warsztaty z innowacji i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Więcej informacji i rejestracja na polskiej stronie Global Innovation Tournament 2009. Przedsiębiorczość polega na wykorzystaniu zasobów i podejmowaniu działań w celu tworzenia wartości – głosi idea konkursu. Wiemy że polscy studenci są bardzo przedsiębiorczy. Pokażemy że są też innowacyjni i potrafią stworzyć nową wartość nawet dla globalnego wyzwania – mówi Maciej Jankowski, koordynator Global Innovation Tournament w Polsce.

Prace należy wysłać do 12 listopada. Lokalni zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 16-22 listopada a globalnych zwycięzców poznamy 3 grudnia. W Polsce koordynatorem Global Innovation Tournament jest Netcamp we współpracy z Wydziałem Informatyki ZUT oraz Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Więcej informacji na stronie inicjatywy

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*