Ruszyła kolejna edycja konkursu na biznesplany

Już dzisiaj, w siedzibie Ministerstwa Gospodarki odbędzie się inauguracja V, jubileuszowej edycji największego w Polsce konkursu na biznesplany, organizowanego przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Swoje pomysły na biznes można przesyłać do końca listopada br. Jeśli masz mniej niż 30 lat i chcesz spróbować swoich sił w biznesie, wejdź na www.biznesplany.pl, wypełnij formularz i prześlij go na konkurs@biznesplany.pl. Autorzy trzech najlepszych pomysłów otrzymają kolejno: 10, 5 i 3 tysiące złotych oraz pakiet usług AIP.

Największy w Polsce Konkurs na Biznesplany organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to inicjatywa, której celem jest umożliwienie młodym Polakom, autorom najlepszych pomysłów na biznes, założenie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Jednymi z ważniejszych założeń projektu są: wprowadzenie nowej jakości w kreowaniu przedsiębiorczości w Polsce oraz innowacyjne podejście do problemu walki z bezrobociem wśród młodych ludzi poprzez zaoferowanie im kompletnego wachlarza narzędzi potrzebnych do realizacji własnych marzeń.

W tym roku do konkursu zostały włączone nowe elementy. Utworzona została pierwsza w Polsce Krajowa Sieć Punktów informacji biznesowej dla młodzieży, która umożliwi dotarcie bezpośrednie do studentów na uczelniach. W 25 punktach w całej Polsce można uzyskać informacje jak otworzyć własny biznes oraz poznać zasady konkursu. Komplementarnym do funkcjonowania Punktów Informacyjnych działaniem będzie możliwość skontaktowania się z doradcą poprzez komunikatory: skype: informacjeobiznesie, gadu-gadu: 7525830 oraz mail – konsultacje@inkubatory.pl, a także przez telefon w ramach pierwszej w Polsce infolinii informacji biznesowej dla młodzieży – 22 356 21 11.

Kolejnym nowym elementem w tegorocznym konkursie są Szkolenia grupowe PABA (Poland as a business area) czyli cykl 8 godzinnych szkoleń, które zostaną przeprowadzone w sposób interaktywny oparty na praktycznych zajęciach typu „case study”. Zajęcia PABA są pierwszymi w Polsce warsztatami mającymi na celu wzbudzenie kreatywności, przygotowanie i prezentację swojego pomysłu. Tematyka PABA dotyczy także wszelkich możliwości prowadzenia biznesu w Polsce i ich uwarunkowań.

W ramach konkursu przewidziane są także konsultacje indywidualne w ramach IPD Coaching (Indywidualny Plan Działania). Doradztwo indywidualne w aspekcie strategicznym i operacyjnym odbywać się będzie po uprzednim przeszkoleniu. Na początku najważniejsze będzie zdiagnozowanie potrzeb beneficjentów, dzięki którym opracowany zostanie indywidualny Plan Działania. Tematyka konsultacji będzie elastyczna, dobierana według indywidualnych potrzeb uczestnika w konsultacji z ekspertem. IPD będzie składową opracowywanego biznesplanu.

Konkurs na Biznesplany realizowany przez AIP jest największym przedsięwzięciem tego typu w kraju. Podczas gdy większość inicjatyw oferuje jedynie środki pieniężne na tworzenie własnego biznesu, AIP daje cały wachlarz narzędzi służący do zbudowania i prowadzenia firmy. W przeciągu czterech lat wzięło w nim udział blisko trzy tysiące młodych ludzi.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziesz na www.biznesplany.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*