Serwis Pyszne.pl został sprzedany

Polski serwis Pyszne.pl został przejęty przez grupę yd. yourdelivery GmbH z Niemiec, która kilka tygodniu temu pozyskała finansowanie na rozwój w wysokości 15 milionów euro. Polski serwis postawił sobie nowy, jasny cel biznesowy – pozycja rynkowego lidera. 

Pyszne.pl to drugi pod względem ilości dostępnych restauracji serwis do zamawiania jedzenia online w Polsce. Obsługuje on 18 miast i ponad 400 restauracji. Założony został przez dwóch braci – Arka i Marcina Krupiczów oraz ich wspólnika Piotra Czajkowskiego w 2010 roku w Zgorzelcu.

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel Pyszne.pl – „Może trudno w to uwierzyć, ale dwa lata temu gdy startowaliśmy, zamówienie jedzenia przez Internet było praktycznie nieznane. Dziś widać zdecydowane poruszenie w tej branży i cieszy nas, że Pyszne.pl jest częścią ewolucji rynku. Chcemy mieć jeszcze większy wkład w jego rozwój dlatego pozyskanie strategicznego partnera to dla nas ogromny krok naprzód.

”Grupa yourdelivery jest aktywna w pięciu krajach. Powstała w 2009 roku wraz z Niemieckim serwisem lieferando.de. Obecnie grupa funkcjonuje także w Austrii(www.lieferando.at), Szwajcarii (www.lieferando.ch), Francji (www.taxiresto.fr), a teraz także w Polsce (www.pyszne.pl). Aby grupa yd mogła dalej dynamicznie się rozwijać pozyskała w czerwcu 15 milinów euro finansowania od funduszu Macquarie Capital Group. 

„Grupa yourdelivery jest dla nas optymalnym partnerem. Dostarcza nam stabilne finansowanie oraz niezbędną wiedzę. Ich know-how to dla nas szansa na przyśpieszenie rozwoju w wielu aspektach bez konieczności rozwijania nowych narzędzi. To wszystko składa się na zaplecze pozwalające nam pewnie zmierzać w kierunku pozycję rynkowego lidera.” – dodaje Arkadiusz Krupicz.

Wśród celów na najbliższe miesiące twórcy Pyszne.pl wymieniają nie tylko zwiększenie ilości lokali oraz miast w serwisie. W planach są także testy technologii stosowanych już przez „lieferando”. Między innymi bezpłatnej aplikacji na smartphony, dzięki której będzie można złożyć i opłacić zamówienie bez komputera pod ręką. Silny nacisk będzie kładziony na rozwijanie usług dla firm ułatwiających grupowe zamawianie posiłków oraz rozliczanie za pomocą jednej faktury. Warto przypomnieć w kwietniu inna niemiecka sieć niemiecką sieć Delivery Hero przejęła polski serwis do zamawiania jedzenia online – Pizzaportal.pl. Przeczytaj wywiad z twórcą serwisu.  

– Pizzaportal.pl przejmuje serwis Szama.pl

– Gametrade.pl, czyli tak się robi e-biznes

Komentarze

Avatar

Johnny

12 lipca 2012 Odpowiedz

Dalej twierdze ze to za drogi interes dla wlascicieli restauracji
Znacznie tanszy jest serwis na
http://www.74992.tel gdzie mozna przez telefon zamowic pizze w narazie kilku krajach na swiecie w tym w Polsce. 74992 = PIZZA na klawiaturze telefonicznej

Avatar

Sku.

26 września 2012 Odpowiedz

Ciekawe czy UE nie ma nić przeciwko, że się dofinansowali i sprzedali przed zakończeniem projektu? Klasyczna defraudacja naszych $ podatkowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*