Startuje bank dla małych firm

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej przez FM Bank. Placówki pierwszego w Polsce banku dedykowanego dla mikro i małych firm zostaną otwarte dla klientów już w marcu br.

23 lutego br. nowy podmiot na rynku finansowym – FM Bank S.A., otrzymał licencję KNF na rozpoczęcie działalności operacyjnej. Ideą przyświecającą jego utworzeniu było przybliżenie mikro i małym firmom nowoczesnych usług bankowych oraz umożliwienie im dostępu do środków finansowych na rozwój i inwestycje.

Od marca br. FM Bank będzie oferował pełen pakiet produktów bankowych, w tym: konkurencyjnie oprocentowane rachunki bieżące (3,5%), rachunki walutowe, prestiżowe karty kredytowe, rozbudowaną ofertę kredytową i depozytową oraz gwarancje bankowe. Dopełnieniem oferty będzie indywidualne doradztwo i obsługa przez dedykowanych pracowników banku oraz pakiet usług assistance.

Głównym założeniem, którym kierowali się eksperci FM Banku przy konstruowaniu ostatecznej propozycji dla klientów, było zapewnienie łatwego dostępu do finansowania i zagwarantowanie niskich kosztów prowadzenia rachunków. Jest to zgodne z wynikami badania preferencji potencjalnych klientów, jakie FM Bank przeprowadził na grupie ponad 2000 przedsiębiorców z sektora mikro i małych firm.

Usługi kredytowe będą dostępne wyłącznie dla sektora mikro i małych firm. Z oferty depozytowej będzie natomiast mógł skorzystać każdy klient rynku bankowego.

Na sieć dystrybucji produktów FM Banku, w dniu rozpoczęcia działalności, będzie składać się 60 placówek w 44 miastach Polski, mobilni doradcy finansowi, platforma internetowa, call center oraz pośrednicy finansowi.

„Naszym wyróżnikiem są usługi bankowe profilowane pod kątem mikro i małych przedsiębiorstw, którym chcemy zapewnić łatwy dostęp do środków finansowych na inwestycje i rozwój. Przygotowując ofertę, nie zapomnieliśmy jednak o klientach indywidualnych, którzy chcą pomnażać oszczędności. Dla nich stworzyliśmy lokaty o bardzo atrakcyjnym oprocentowaniu, nawet do 7% w skali roku” – tłumaczy Magdalena Dulczewska, Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu FM Banku.

Nowością na rynku jest system weryfikacji kredytowej stworzony z myślą o ułatwieniu mikro i małym firmom dostępu do środków finansowych. Jest to autorski pomysł FM Banku, który opiera się na własnym scoringu, weryfikacji biznes planu przez bankowego doradcę oraz wizycie w siedzibie klienta. Uproszczona procedura pozwala na wydanie wstępnej decyzji kredytowej w ciągu kilku minut.

W FM Banku dostępnych jest 5 rodzajów kredytów, każdy przygotowany z myślą o innych potrzebach mikro i małych firm: FM Biznes Kredyt (i jego wariant FM Kredyt Partnerski – dla stałych klientów) na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, FM Kredyt Promocyjny na refinansowanie pożyczki w Funduszu Mikro, FM Kredyt Odnawialny w firmowym rachunku bieżącym, a także FM Kredyt Inwestycyjny na zwiększanie majątku i rozwój firmy.

„Najmniejsze przedsiębiorstwa, mimo iż stymulują rozwój całej gospodarki, są nadal zaniedbywane na wielu polach, w tym także przez rynek usług finansowych. Dlatego naszą ofertę kredytów oraz procedury ich przyznawania ustaliliśmy tak, by umożliwić mikro i małym firmom uzyskanie kredytu niezbędnego do ich dalszego rozwoju” – powiedział Henryk Pietraszkiewicz, Prezes Zarządu FM Banku.

Oferta depozytowa FM Banku będzie obejmować szeroki wybór lokat dostępnych na 7 i 14 dni oraz 1, 3, 6, 12 lub 24 miesiące. Od wyboru klienta będzie zależała także waluta, w której będą pomnażane jego oszczędności. Do dyspozycji są lokaty w złotych oraz walutowe – w euro, dolarach i funtach brytyjskich. Lokaty będzie można zakładać również przez internet. Zgodnie z przyjętą strategią bank zapowiada, że będzie dbał o to, aby oprocentowanie jego depozytów było zawsze w rynkowej czołówce.

Rozpoczynając działalność, bank utworzył 350 nowych miejsc pracy. Do końca 2010 roku zatrudnienie w FM Banku przekroczy 400 pracowników (w siedzibie głównej oraz w oddziałach). W pierwszym roku działalności bank zamierza pozyskać 40 tys. klientów. Plan finansowy zakłada osiągnięcie w ciągu 5 lat sumy bilansowej przekraczającej wartość
1,3 mld zł.

Komentarze

mariusz182

29 czerwca 2010 Odpowiedz

Marzy Ci siк wyjazd, ale ceny wycieczek znуw skoczy

mariusz182

13 lipca 2010 Odpowiedz

Kredyt odnawialny to wygodne rozwiazanie dla osob szybko potrzebujacych duzej gotowki.
Co to jest kredyt odnawialny? Jest to dodatkowy limit pieniedzy na Twoim rachunku oszczednosciowo-rozliczeniowym (ROR).Mozesz go wykorzystac na dowolny cel.
Banki pozyczaja zazwyczaj do szesciokrotnosci miesiecznych wplywow na rachunek.
W jaki sposob wziasc bezpiecznie kredyt, jaki bank wybrac, na co zwracac uwage oraz czego mozemy zadac od banku? Te i inne informacje finansowe znajdziesz na http:rkredyt.pl

Anna

2 sierpnia 2010 Odpowiedz

Kredyty bez zgody wspу

Monika

4 sierpnia 2010 Odpowiedz

Kredyty bez zgody wspу

kredyty we frankach

14 sierpnia 2010 Odpowiedz

Witam wszystkich.
Chcialbym was zaprosic do nowego forum finansowego ktore stworzylismy wspolnie z kolegami z mojego roku.Jezeli chcesz poznac ukryte koszty jakie sa zwiazane z ubezpieczeniami, czy innymi produktami finansowymi to zapraszam.
FORUM EOBA.PL

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*