Szef Microsoftu odwiedzi Polskę

23 kwietnia z jednodniową wizytą przyjedzie do Polski Steve Ballmer, prezes firmy Microsoft Corporation. Steve Ballmer będzie gościem i głównym prelegentem Forum Liderów Usług dla Obywateli, konferencji elit rządowych i samorządowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, której gospodarzem jest Prezydent miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Będzie to już piąta wizyta szefa Microsoft Corporation w Polsce, poprzednia miała miejsce w kwietniu 2007 roku.

„Polska jest bardzo istotnym dla firmy Microsoft rynkiem, a nasza rola w regionie i w skali globalnej rośnie z roku na rok. Dlatego właśnie mamy możliwość gościć Steve’a Ballmera w naszym kraju już po raz piąty. Wizyta Steve’a Ballmera jest także pretekstem do zakomunikowania istotnych przedsięwzięć, jakie Microsoft będzie realizował właśnie w Polsce” – powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft w Polsce.

Steven Ballmer urodził się w 1956 roku. Ukończył wydział matematyki i ekonomii na Harvard University oraz studia podyplomowe na Stanford University Graduate School of Business. Ballmer dołączył do zespołu Microsoft Corporation w 1980 roku, jako pierwszy menedżer zatrudniony przez Billa Gatesa. Od lipca 1998 roku pełnił funkcję dyrektora zarządzającego, a w styczniu 2000 roku objął stanowisko prezesa (CEO). Steve Ballmer jedną z bardziej znanych postaci biznesu na całym świecie. Niezwykle dynamiczny, pełen pasji i energii przywódca został uhonorowany w 2009 roku tytułem „Media Person of the Year” festiwalu reklamowego Cannes Lions*.

Forum Liderów Usług dla Obywateli

To spotkanie dyskusyjne elit rządowych i samorządowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Gospodarzem Forum jest Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Uczestnicy spotkania będą dyskutowali o tym jak administracja publiczna może skuteczniej działać we współczesnej globalnej gospodarce oraz jak nowoczesne technologie mogą wspierać dynamiczny rozwój miast i regionów, także w czasie trwającego kryzysu. Forum jest okazją do wymiany doświadczeń międzybranżowych i najlepszych praktyk działania w pokonywaniu problemów finansowych i operacyjnych, stojących przed władzami oraz wychodzeniu naprzeciw potrzebom obywateli.

Goście i Prelegenci Forum przedstawią swoje wizje rozwoju władz samorządowych, w ramach dyskusji na następujące tematy:

– Współpraca między administracją centralą i samorządami przy wdrażaniu usług e-administracji dla obywateli;
– Jak inwestycje w nowoczesne technologie pomagają uzyskać jednostkom administracji publiczej przewagę konkurencyjną w regionie;
– Co to jest „Zdrowe Miasto”? Kluczowe wskaźniki wydajności określające „stan zdrowia” miasta;
– Jaką rolę powinny odgrywać samorządy w aktywizacji społeczeństwa (jego przedsiębiorczości, rozwoju działalności gospodarczej, eliminacji barier i wykluczenia cyfrowego, itp.);
– Usługi dla obywateli, które pomógł wykorzystać możliwości stwarzane przez Unię Europejską.

Polecamy:

– Jak powstał największy na świecie sklep internetowy

– Bill Gates – najbogatszy człowiek na ziemi

– Jak powstała potęga wyszukiwarki Google

eRKa

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*