Towar z Chin a brak faktur i dokumentów zakupu

Zakupiłem kilka rzeczy w Chinach prosząc sprzedających o wystawienie faktury VAT. Takowych faktur ani paragonów nie otrzymałem, a chciałbym to legalnie sprzedać w Polsce. Nie wiem, co teraz z tym zrobić. Dodam, że zakupy robione były na popularnej stronie internetowej, a za towar zapłaciłem od razu przelewem. Urząd celny przeszły przesyłki, ale cło ani VAT nie zostały naliczone. Jak mogę to legalnie sprzedać? Czy jest jakaś szansa, czy po prostu wyrzucić to?

Celem uwiarygodnienia legalności pochodzenia towarów warto zachować dokumenty aukcji, w tym wniosek o wystawienie faktur.

Sprzedaż w firmie towarów kupionych bez faktury nie jest zabroniona. Dokumentację poniesionych kosztów przeprowadzić można np. na podstawie bankowych potwierdzeń zapłaty, z których muszą wynikać dane nabywcy i sprzedającego, data i wartość transakcji (kosztu) oraz jej przedmiot (za co dokonano zapłaty).

kancelaria TWZ adw. Łukasz Wieszczeczyński
Tabędzka – Wieszczeczyński – Zagierska
www.adwokaci-twz.pl

Podstawa prawna: Art. 13 ust 3 pkt 1a rozporządzenia z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U.2014, poz. 1037).

Komentarze

renata

30 września 2017 Odpowiedz

witam chciałabym założyć firmę i kupowac na platformie aliexpres produkty, producenci tak jak pan napisał powyżej nie zawsze , a prawie nigdy nie wysyłają faktury, chicłabym sprzedawać te produkty drobne przez internet na podstawie działalności rozliczając sie w formie ryczałtu, i nie wiem jakie koszta bedę musiała ponosić czy vat i podatek jest obowiązkowy jesli moje zamówienie nie przekroczy jednorazowo 20 doloarów, czy mogliby Państwo rozwiać moje wątpliwości, prosze o poradę

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*