Wsparcie dla innowacyjnych biznesów

Co dalej ze wspieraniem innowacyjnych firm? Jakie są plany rządu? Co zmieni Strategia 2020? Jakie instrumenty wsparcia będą dostępne w najbliższym czasie? – o tych i innych kwestiach będzie można podyskutować na konferencji organizowanej 26 maja 2010 w Warszawie, w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Spotkanie „Wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorstw  – nowe perspektywy”, pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości organizują Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Związek Banków Polskich. Wśród prelegentów znajdą się przedstawiciele Komisji Europejskiej, PARP, KPK, ZBP, Krajowego Funduszu Kapitałowego oraz eksperci.

Pierwsza część konferencji poświęcona jest strategiom – uczestnicy spotkania będą mogli skonfrontować realność polskiego systemu innowacyjnego z trendami globalnej gospodarki, europejską Strategię 2020 z planami polskiego rządu.

W część drugiej mowa będzie o narzędziach wspierania innowacyjności – zarówno finansowych jak i doradczych. Szczególna uwaga poświęcona zostanie mądremu wyborowi sposobów i źródeł finansowania, dostosowanym do potrzeb polskich małych i średnich przedsiębiorstw.

Konferencji towarzyszyć będą stoiska eksperckie organizatorów spotkania.

Udział w spotkaniu, zorganizowanemu w ramach europejskich inicjatywy SME Week 2010 jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Program spotkania i rejestracja na stronie:
http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/info/3999/index.html

Źródło: pi.gov.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*