Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wybrano najbardziej innowacyjne pomysły na biznes

28 sierpnia 2009 roku w Hotelu Ibis odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „Innowatorzy 2009” organizowanym w ramach programu „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”, współfinansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Gościem honorowym był Janusz Palikot, znany biznesmen i polityk.

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości gościły w Warszawie 40 uczestników ogólnopolskiego konkursu „Innowatorzy 2009”. W spotkaniu wzięli również udział uczestnicy Szkoły Milionerów, która odbyła się w ramach projektu „Program transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy”. Program ten kompleksowo przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej młodych, kreatywnych Polaków. Podczas konferencji prasowej, której gościem specjalnym był Poseł Janusz Palikot, zostały wręczone trzy nagrody główne oraz dwa wyróżnienia.

W czasie wykładu z Panem Januszem Palikotem pt. „ Jak zarobiłem swój pierwszy milion” zaproszeni goście mogli dowiedzieć się w jaki sposób mogą zarobić duże pieniądze, czym znany biznesmen zajmował się w czasie studiów, jakie było Jego pierwsze poważne przedsięwzięcie. Poseł podzielił się również z uczestnikami konferencji trzema pomysłami biznesowymi jakie można zrealizować w Polsce.

Na koniec uczestnicy konkursu otrzymali wskazówki w jaki sposób zorganizować pracę w firmie, aby osiągnąć wytyczone cele. Wg Janusza Palikota kluczem do sukcesu jest codzienne zapisywanie rzeczy ważnych, jakie powinno zrobić się danego dnia. Drugi element to uczenie się – głównie przez rozmowy z innymi ludźmi o swoich pomysłach i problemach. Warto również stawiać sobie nowe cele oraz inwestować w rozwój umiejętności, które już się posiada.

Wszyscy laureaci konkursu zaprezentują swoje pomysły podczas Kongresu Innowacji. Uroczystość kończąca projekt „Kreator Innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” odbędzie się we wrześniu 2009 roku. Konferencję uwieńczyło nagrodzenie zwycięzców.

Przedstawiamy autorów najbardziej innowacyjnych pomysłów na biznes:

Pierwsze miejsce: MICHAŁ LOWER

Enzymy restrykcyjne „na miarę”

Enzymy restrykcyjne są jednym z najczęściej stosowanych odczynników w codziennej pracy każdego biologa molekularnego oraz w diagnostyce molekularnej wad genetycznych. Dzięki odpowiedniemu doborowi enzymów można wyciąć określony fragment DNA (zawierający interesujący nas gen) z cząsteczki źródłowej lub stwierdzić czy DNA pacjenta zawiera mutację powodującą chorobę bez uciekania się do stosowania kosztownych metod.

Drugie miejsce: Marcin Augustynowicz

Reklama na dotyk

Interactive Touch to firma, która w swoich planach ma wprowadzenie na rynek interaktywne powierzchnie zamknięte w formie stołu bądź pionowego ekranu wykorzystujące technologię TouchAD. Komunikacja człowiek – komputer odbywa się tu poprzez ekran reagujący na dotyk w wielu punktach jednocześnie. Użytkownik za pomocą dwóch palców może rozciągać, przesuwać i obracać wyświetlone obiekty.

Trzecie miejsce: Artur Pacałujko, Adam Pirek, Witold Bielak

Eko siłownia

EcoGym – siłownia, która jest samowystarczalna energię energetyczną wytworzoną dzięki osobom ćwiczącym na siłowni. Użytkownik siłowni, ćwicząc na sprzęcie produkuje energię elektryczną dla całej siłowni.

Wyróżnienia:

Michał Marczak – Portal, który może uratować życie, skupiający wokół siebie krwiodawców.

Wojciech Rokosz – Elektronicznie sterowana szyba, która może zaciemniać się i/lub zmieniać kolor, tracić przeźroczystość a w dalszej perspektywie wyświetlać złożone obrazy.

„Innowatorzy 2009” to ogólnopolski konkurs, który wyławia najbardziej innowacyjne pomysły biznesowe. Celem programu jest uwolnienie potencjału młodych ludzi i umożliwienie im startu na rynku. Autorzy najbardziej innowacyjnych projektów dzięki wsparciu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości mają szansę zrealizować marzenia i zaistnieć w świecie biznesu.

Przy pomocy Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, początkujący przedsiębiorca sprawdzi swój pomysł w praktyce, bez ponoszenia żadnego ryzyka. Zostanie mu dostarczone „know-how” w zakresie tworzenia firmy i wdrażania innowacji, infrastruktura niezbędna do zbudowania własnej firmy (obsługa prawna i księgowa, coaching, opieka mentora, doradztwo, szeroka gama szkoleń) oraz wsparcie specjalistów z różnych dziedzin.

Młody przedsiębiorca będzie korzystał z indywidualnego doradztwa rzecznika patentowego, brokera finansowego, mentora i coacha.

Pozwoli to najlepszym Innowatorom 2009 uzyskać doskonały start na rynku, bez konieczności poszukiwania inwestora, który nie będzie obawiał się zaryzykować wejść kapitałowo w projekt.

– Własny start-up, czyli od zera do milionera

– Polacy inwestują w rumuńską Naszą klasę

– Team Europe Ventures inwestuje w polski startup

– Chcesz zarobić miliony? Postaw na e-biznes

Więcej informacji na www.innowatorzy.eu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
TIM 27 lut 2011 (18:45)

ONA TAKA BYĆ