Ranking kont firmowych

Wysyp dotacji na własny biznes z urzędu pracy

Dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej od dawna cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W tym roku dyrektorzy powiatowych urzędów pracy dostaną rekordową liczbę środków, które będą przeznaczone na dotacje dla bezrobotnych – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

”Jak sprawdziliśmy, na przykład w Tarnobrzegu w ubiegłym roku przyznano 107 dotacji, a w tym – już 50. W Zakopanem odpowiednio: 105 i 40. Mimo ogromnego zainteresowania dotacjami nie powinno w tym roku zabraknąć środków na ten cel. Dyrektorzy, jeśli wydadzą pieniądze, które otrzymali pod koniec marca z tzw. algorytmu, mogą jeszcze ubiegać się o dodatkowe pieniądze z rezerwy ministra pracy i polityki społecznej” – czytamy w ”Dzienniku Gazecie Prawnej”.

”Zdaniem Adama Oczaka, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, na coraz większe zainteresowanie dotacjami będzie miało także wpływ to, że obecnie dotacja unijna na biznes będzie częściej przyznawana w kwocie odpowiadającej niemal tej, jaką można otrzymać z urzędu pracy. Z UE będzie można otrzymać 20 tys. zł (dotychczas było to zazwyczaj 40 tys. zł), a z urzędu pracy 19,4 tys. zł (sześciokrotność średniej płacy z ostatniego kwartału)” – czytamy dalej.

Coraz więcej bezrobotnych występuje do urzędu o przyznanie dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej. Niestety, po otrzymaniu środków okazuje się, że nie mogą oni ich wydać tak, jak wcześniej zaplanowali. Urzędy narzucają bowiem swoje reguły. Limitowanie wydatków staje się jednak barierą dla przyszłego przedsiębiorcy. Nie w każdym urzędzie istnieje możliwość negocjacji zmiany limitu wydatków.

– Ruszamy po 19 tys. zł z urzędu pracy

– Zdobądź 40 tys. na start w biznesie

– Jak zdobyć pieniądze na własną firmę?

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu ”Dziennika Gazety Prawnej”, w artykule Pawła Jakubczaka Pt. ”W tym roku rekordowa liczba bezrobotnych otrzyma dotacje na własny biznes”.

Źródło: Przegląd prasy Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.