Zaczynał na strychu. Dziś jego serwis ma 500 tys. użytkowników

Parkowanie samochodu to zmora mieszkańców zakorkowanych aglomeracji. Znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem a gdy już ta sztuka się uda to cena może skutecznie odstraszyć. Mieszkający w Londynie Anthony Eskinazi wpadł na pomysł, który rozwiązuje odwieczny problem kierowców i obniża ceny postoju. 


Inspiracja przyszła podczas podróży odbytej po zakończeniu studiów. Podczas pobytu w San Francisco Anthony wraz ze swoim przyjacielem wybrali się na mecz baseballowy. Szukając miejsca do zaparkowania mężczyzna wypatrzył puste miejsce na zlokalizowanej blisko stadionu posesji. Za drobną opłatą właściciel zgodził się udostępnić miejsce na tymczasowy parking. Tym samym dwójka przyjaciół w końcu znalazła parking a mieszkaniec zarobił kilka dolarów. Po powrocie do Londynu postanowił stworzyć serwis, który umożliwia mieszkańcom wynajmowanie prywatnych lokalizacji na parkingi. Niedługo po tym w sieci zadebiutowała witryna JustPark.com. 

Każda osoba lub firma dysponująca wolnym podwórkiem, garażem lub inną wolną przestrzenią w dobrej lokalizacji może ją dodać do bazy miejsc na serwisie. Kierowca szukający w tej samej okolicy miejsca parkingowego może je wyszukać, zarezerwować i wynająć. Właściciel miejsca zarabia pieniądze a wynajmujący cieszy się z taniego parkingu. Pomysł okazał się trafiony zwłaszcza, że całodobowe miejsce postojowe w centrum Londynu to koszt w okolicach 8 funtów. 

Początkowo serwis prowadzony był jednoosobowo ze strychu rodziców ― wspomina Anthony. Po pewnym czasie do drzwi młodego przedsiębiorcy zapukał przedstawiciel funduszu BMW i Ventures. Podmiot zależny od znanej marki samochodowej zgodził się wyłożyć pieniądze na rozwój platformy. Dzięki zastrzykowi środków serwis JustPark.com mógł zrobić milowy krok czego dowodem jest 500 tys. zarejestrowanych kierowców, którzy skorzystali z platformy. W czym tkwi sukces projektu? ― W Wielkiej Brytanii co 4 sekundy wydawany jest bilet parkingowy. Dzięki naszemu serwisowi kierowca nie musi odwiedzać parkomatu a postój jest o 60 proc. tańszy. W zależności od potrzeb można wynająć miejsce na pół godziny, pół dnia czy pół roku ― mówi twórca serwisu. 

JustPark.com w liczbach

Ponad 20 000 domów, kościołów, szkół, hoteli, pubów z miejscami parkingowymi do wynajęcia.

Ponad 100 000 miejsc parkingowych w Wielkiej Brytanii.

Ponad 10 000 miast z 93 krajów dostępnych w bazie serwisu.

To jest fragment książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”, która właśnie ukazała się na rynku. Szukasz pomysłu na własną firmę? Chcesz dowiedzieć się na czym inni zarabiają miliony? Znajdź pomysł i przejdź na swoje. Patronem medialnym książki jest portal Bankier.pl. Przeczytaj inne fragmenty książki:

– Koszulka imitująca mięśnie robi furorę

– Stos kubków z piwem w jednym ręku światowym hitem?

– Pomysł zrealizował w garażu. Zamek do butów Polaka podbije świat?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Avatar

asdfsdf

23 października 2015 Odpowiedz

U nas nie przejdzie…. albo totalny brak miejsca, albo parkingi osiedlowe…

Avatar

gosc

23 października 2015 Odpowiedz

iParkomat.pl – ktoś to robi już w Polsce

Avatar

qaz

23 października 2015 Odpowiedz

Warszawa, kościół przy ul. Św, Barbary. Ksiądz probosscz wokół kościoła zrobił parking dla okolicznych biur. Dodam, że teren ten jest dawnym cmentarzem.

Tak sie czarny biznes robi. A to ksiadz ze sPiSku.

Avatar

Jot

23 października 2015 Odpowiedz

qaz – nie wiem czy wiesz że cała Warszawa to jeden wielki cmentarz i miejsce kaźni – wynieś się stamtąd i nie chodź po takiej ziemi – wstydziłbyś się.

Avatar

Bartek

25 października 2015 Odpowiedz

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*