Załóż firmę z polskim milionerem

Jeszcze 30 dni na nadsyłanie zgłoszeń mają osoby, które chcą wziąć udział w inicjatywie – rozwiń firmę z Leszkiem Czarneckim. Ze względu na duże zainteresowanie konkursem „Studiuję, pracuję, zarządzam” oraz liczne sugestie młodych ludzi dotyczące warunków uczestnictwa rozszerzono kryteria oraz przedłużono termin nadsyłania zgłoszeń do końca kwietnia br.

W opinii wielu studentów najtrudniejszym do wypełnienia warunkiem było prowadzenie działalności gospodarczej przez minimum rok, potwierdzane stosownymi dokumentami. – Postanowiliśmy dać szansę również tym studentom, którzy choć są przedsiębiorczy, nie mają jeszcze zamkniętego pełnego roku obrotowego – wyjaśnia Anna Czywczyńska, koordynator programu „Przedsiębiorczość – inicjatywa Leszka Czarneckiego”. – Nowe warunki uczestnictwa pozwolą na pokazanie większej liczbie młodych ludzi, że warto próbować i być przedsiębiorczym nawet w czasach kryzysu. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy coraz więcej studentów przez trudne warunki ekonomiczne zniechęca się do otwierania i rozwijania własnych firm – dodaje.

Od dzisiaj by wziąć udział w konkursie wystarczy prowadzić działalność gospodarczą lub kończyć przygotowania do wystartowania własnej firmy. Warunek zamknięcie pełnego roku obrotowego został tym samym zniesiony. Pozostałe kryteria, czyli wiek – maksymalnie 29 lat i fakt posiadania indeksu uczelni wyższej, pozostały bez zmian.

Zgłoszenia można nadsyłać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie programu www.przedsiebiorczosc.com.

Przeczytaj o innych pomysłach na biznes:

– Zakładamy szkołę językową

– Jak założyć sklep internetowy?

– Automaty vendingowe to niezły biznes

– Jak założyć prywatne przedszkole?

– Otwieramy własny pub

Komentarze

Avatar

etommi

31 marca 2009 Odpowiedz

Jak czyta się te wszystkie konkursy i dotacje to aż się chce żyć, ALE czemu są takie dziwne warunki. Ja skończyłem studia rok temu, miałem dobrą prace i ją straciłem ( kryzys branża motoryzacyjna) – mam naprawde bardzo dobry pomysł na biznes, ale brakuje mi kapitału. Problem jest taki, że z dotacji z UNI nie mogę skorzystać bo 90% jest dla studentów lub 45+, a konurs Pana Czarneckiego jest tylko dla studentow i to jeszcze prowadzacych dzialalność. Dla mnie to troche bez sensu!! Powinno się wspierać dobre pomysły, szczególnie pomysły innowacyjne i absolwenci tez powinni miec szanse!

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*