Załóż firmę z programem „Pierwszy biznes”

Skończyłeś studia i nie wiesz co dalej? A może warto spróbować swoich sił w biznesie? O założeniu firmy po studiach warto pomyśleć tym bardziej, że coraz więcej jest programów skierowanych właśnie do absolwentów wyższych uczelni. Jeden z nich to program „Pierwszy biznes” dzięki któremu na własny biznes można uzyskać nawet 40 tys. zł.

 

Na założenie firmy po studiach decyduje się coraz więcej młodych ludzi. Początkujący przedsiębiorcy biorą sprawy w swoje ręce nie czekając na ciepłe posady na etacie. Z badań Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości wynika, że aż 60 procent studentów IV i V roku chce założyć własną firmę. Połowa studentów (50,2 proc.) uważa, że po ukończeniu wybranych studiów będzie gotowa do prowadzenia własnej firmy, natomiast co trzecia osoba uważa, że nie będzie wystarczająco przygotowana do biznesu.

– Jak studenci robią biznes

– Najbogatszy student na ziemi

– Studenci znaleźli pomysł na biznes

Komentarze

Madjick

11 września 2009 Odpowiedz

Śmieszne. Po pierwsze w 90% przypadków firma potrzebuje minimum roku (lub dwóch) aby znaleźć swoje miejsce na rynku i przekroczyc próg rentowności, po drugie za 40 tysięcy niewiele da sie sprzętu/oprogramowania zakupić. Dlatego moim zdaniem program ten nie przyniesie żadnego efektu bo działania Rządu są jak zwykle jest oderwane od rzeczywistości.

kuba

24 września 2009 Odpowiedz

Czy jest jakis program dla mlodych ktory finansuje w jakims stopniu kupno nieruchomosci np pawilonu handlowego – koszt okolo 60tys ?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*