Znamy pomysł, który pokonał inne startupy i zgarnął 40 tys. zł

10 tys. euro oraz tytuł zwycięzcy konkursu Think Big trafiły w tym roku do twórców startupu CallPage. To już czwarta edycja rywalizacji początkujących przedsiębiorców, którzy rozwijają swoje biznesy w oparciu o nowe technologie.

CallPage pokonał 9 innych projektów, foto: facebook.com/UPCbiznes

Do rywalizacji stanęło kilkadziesiąt perspektywicznych młodych biznesów. Organizatorzy zaprosili do udziału pomysłodawców rozwijających projekty w takich obszarach jak: B2B, customer experience, narzędzia i technologie marketingowe. Z nadesłanych zgłoszeń wyłoniono finałową dziesiątkę: BetterSoftware, CallPage, Dolphio, Gamfi, Lab4Motion, OnBoardX, Samba TV, VoicePin, Wandlee oraz WellServed. Ostatecznie zwyciężył start-up CallPage stworzony przez Rossa Knapa, Sergeya Butko i Andrewa Tkachiva. Dzięki wygranej konto firmy zostało zasilone kwotą 10 tys. euro (40 tys. zł).

Szybka ekspansja CallPage

Ukraińskie trio w 2015 roku uruchomiło narzędzie, które bada zachowanie internautów na danej stronie i pozwala zwiększyć liczbę telefonicznych zapytań od klientów. Wystarczy, że użytkownik wejdzie na stronę firmy i poda numer telefonu, a narzędzie pozwala się skontaktować z potencjalnym klientem w ciągu 28 sekund. Językiem bardziej technologicznym narzędzie konwertuje ruch ze strony na klientów.

Pierwsze pieniądze na rozwój startup pozyskał od funduszu AIP Seed Capital. 180 tys. zł od inwestora pozwoliło na przejście z etapu seed do etapu wzrostu. Niedawno pomysłodawcy poinformowali o drugiej rundzie inwestycyjnej. 4 mln zł na dynamiczną ekspansję w Polsce i za granicą wyłożył z kolei fundusz bValue. Obecnie startup może się pochwalić liczbą 2 tys. klientów.

Poprzedni zwycięzcy Think Big

Tu już czwarta edycja konkursu Think Big organizowanego przez UPC Biznes. Laureatami poprzednich konkursów zostali:

I edycja: IzzyBike – składany rower bez łańcucha

II edycja: Luna EMG – robot do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej

III edycja Elephant – firma rozwijająca inteligentny system alarmowy do mieszkań

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl