Znany anioł biznesu po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy do Polski i po raz pierwszy do Europy Środkowej przyleci światowej sławy Anioł Biznesu, ikona przedsiębiorczości – Bill Payne. Osobiście zainwestował w przeszło 50 rozwijających się firm, zyskując przy tym zawrotną średnią stopę zwrotu 400%. Teraz chce uczyć inwestowania polskich aniołów biznesu. Payne przyjedzie do nas na zaproszenie Lewiatan Business Angels, największej sieci Aniołów Biznesu w Polsce.  Darmowe warsztaty finansowane ze środków Unii Europejskiej

Bill Payne (wł. William H. Payne) podczas trzydniowej wizyty w Warszawie (6 – 8 października 2009) poprowadzi cykl bezpłatnych warsztatów dla pomysłodawców, jak i samych inwestorów. Dzięki staraniom największej w Polsce sieci Aniołów Biznesu działającej przy PKPP Lewiatan, Bill Payne przeprowadzi ekskluzywne warsztaty (Due Diligence) z analizy potencjalnych inwestycji w formie najbardziej oczekiwanej przez inwestorów, czyli poprzez wspólną analizę zgłoszonych pomysłów na biznes. Warsztaty są finansowane ze środków Unii Europejskiej. Są otwarte i darmowe dla wszystkich zainteresowanych. Wystarczy zadzwonić pod nr tel. 22 565-18-18 lub wysłać zgłoszenie na adres [email protected]  

Znajdź  swoje powołanie – zostań Aniołem Biznesu

Spotkanie z Bilem Paynem rozpocznie się 6 października o godz. 13:30 w Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Będzie to okazja dla inwestorów oraz pomysłodawców do zapoznania się z potencjałem tej formy inwestowania na podstawie 30-letniego doświadczenia genialnego biznesmana, zwanego Archaniołem Biznesu. „Jedną z cenniejszych wartości w byciu Aniołem Biznesu jest fakt, że pomimo 63 lat na karku mogę pozostać aktywny zawodowo przez kolejne 20 lat. To zajęcie stało się dla mnie powołaniem i nadało mi nowy sens życia. Uniknam grania w golfa przez 5 dni w tygodniu, pomagam przedsiębiorcom, a przy okazji zarabiam niemałe pieniądze” – przyznaje Bill Payne.

Spotkanie dedykowane jest wszystkim potencjalnym inwestorom, posiadającymi wolny kapitał. Wśród nich są zarówno profesjonalni Aniołowie Biznesu jak i nowi inwestorzy zainteresowani zaangażowaniem w inspirujące przedsięwzięcia biznesowe. Aniołem biznesu może zostać każda osoba dysponująca choćby kilkunastoma tysiącami złotych.  

Korzyści dla obu stron – warsztaty dla inwestorów i pomysłodawców

Kolejne 2 dni wizyty (7 – 8 października 2009) Bill Payne poświęci na dedykowane warsztaty, z jednej strony dla potencjalnych inwestorów, jak również dla pomysłodawców. Dla przedsiębiorców będzie to okazja na udoskonalenie swoich pomysłów oraz dowiedzenie się jak pozyskać inwestora. Aniołowie Biznesu otrzymają z kolei wskazówki jak weryfikować inwestycje, w które zamierzają się zaangażować, analizować biznes plany i minimalizować ryzyko. „Gdy sam zaczynałem jako inwestor, moim największym błędem była zbyt pobieżna analiza potencjalnych inwestycji (Due Dilligence). Dlatego szczególnie doceniam wysiłek Lewiatan Business Angels, by wesprzeć polskich inwestorów w tym zakresie” – przyznaje Bill Payne.  

Standardowy koszt 3-dniowego programu szkoleniowego Billa Payne’a wynosi 45 tysięcy dolarów. Dzięki Lewiatan Business Angels oraz finansowaniu Unii Europejskiej warsztaty w Polsce będą darmowe.

Kim jest Bill Payne?

Bill Payne jest aktywnym aniołem biznesu, członkiem zarządów kilku firm i doradcą wielu przedsiębiorców. Pomagał w założeniu czterech grup aniołów biznesu: Frontier Angel Fund (2005), Tech Coast Angels (San Diego, 2000), Vegas Valley Angels (2003) i Aztec Venture Network (1999). Przez ponad trzy dziesięciolecia, Bill Payne z powodzeniem założył lub zainwestował w ponad 50 przedsiębiorstw typu start-up, w tym: Solid State Dielectrics, Inc. w 1971 (przedsiębiorstwo materiałów elektronicznych, które założył i sprzedał E. I. DuPont w 1982 r.), Novacap, Inc. w 1980 r. (wart około 100 mln dolarów producent kondensatorów ceramicznych, który działa obecnie jako samodzielna jednostka w ramach Dover Companies), Vista Staffing Solutions, Inc. w 1990 r. (prywatna firma warta około 60 mln, zapewniająca tymczasowe zatrudnienie lekarzy) oraz Email Publishing w 1996 r. (przedsięwzięcie typu venture-funded scalone z DoubleClick, Inc. – DCLK: Nasdaq). 

Od 1995 do 2007 r. Payne jako Entrepreneur-in-residence w Fundacji Kauffmana (Kansas City), pracował nad programami edukacyjnymi dla przedsiębiorców oraz ich inwestorów, w tym www.eVenturing.com oraz serią seminariów Power of Angel Investing (Moc Działalności Aniołów Biznesu). Był również aktywnie zaangażowany w kształtowanie i inicjowanie działalności Angel Capital Education Foundation (Fundacja Edukacyjna Kapitału Aniołów Biznesu) oraz Angel Capital Association (Stowarzyszenie Kapitału Aniołów Biznesu). W 2009 r. Payne otrzymał Nagrodę Hansa Severiensa nadaną przez Angel Capital Association w uznaniu za jego wieloletnią pracę na rzecz przedsiębiorców i aniołów biznesu. 

Payne ukończył studia ze stopniem licencjata i magistra w zakresia inżynierii ceramicznej na Uniwersytecie Illinois, gdzie p’racował w Radzie Dziekańskiej Kolegium Inżynierskiego. Łącznie Bill przepracował „ponad 120 lat” (120 man-years) w zarządach przedsiębiorstw prywatnych i organizacji non profit. Obecnie pełni funkcję doradcy kilku przedsiębiorstw typu start-up. Jego eBook, The Definitive Guide to Raising Money from Angels (Kompleksowy Przewodnik Zdobywania Pieniędzy Od Aniołów Biznesu) dostępny jest na jego stronie internetowej pod adresem www.billpayne.com. Bill i jego żona Ann są mieszkańcami Henderson, w stanie Nevada.

– Milioner przed dwudziestką

– Swój pierwszy miliona zarobił na serwisie MP3.com

– Zarabiają sprzedając słowa w Inernecie

– Jak powstała potęga seriwisu Fotka.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*